anna.sejnova
22.10.23,08:21
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, následkom zemetrasenia mám poškodené v byte omietky a poškodený spotrebič ktorý, padol na zem. Poistenú nehnuteľnosť mám v komerčnej poisťovni, mám poistenú aj domácnosť, do niekoľko násobku hodnoty škody. Nehnuteľnosť 100 000eur a domácnosť 5 000eur. Agent z poisťovne bol u mňa pofotiť škody spísal sa protokol a bol podstupeny do poisťovne na likvidáciu škody. Čo som sa však dozvedela, komunikáciou z poisťovne že budú robiť akúsi korekciu, že ľudia nahlásili popraskané omietky, ktoré ani nesúvisia so zemetrasením. Ja teda uvažujem či vôbec dostanem nejaké poistné plnenie, reálne zvažujem že ak bude plnenie nedostačujúce alebo žiadne že sa obrátim so sťažnosťou do NBS. Vy ste už dostali nejaké plnenie za škody po zemetrasení?
buchač
22.10.23,08:55
Nechápem, prečo vopred takto (pesimisticky) uvažuješ...
Nebolo by vhodnejšie počkať na výsledok likvidácie ?

Hm...a keď bude poistenie nadštandartné, tak sa nebudeš sťažovať, nevrátiš peniaze poisťovni...či ? ;)

Apropó...tie poistné sumy sú v podstate dosť nízke.
Chobot
22.10.23,13:19
NBS nerieši takéto sťažnosti. To je vecou medzi klientom a poisťovňou. Ak nebudeš spokojný, môžeš podať na poisťovňu žalobu, ale tú asi prehraješ. A počkaj si najprv na výsledok poistného šetrenia.