AH.DCA
24.10.23,11:10
Zamestnanec mal drobný pracovný úraz, ktorý bol zapísaný do knihy na pracovisku. Potom mal chirurgické ošetrenie a chirurg mu vystavil obodovanie. Poslal to na sociálnu poisťovňu so žiadosťou o priznanie bolestného. Pani na sociálnej poisťovni stále pýta nejaké tlačivo o registrovanom pracovnom úraze. Prosím Vás poradíte mi, čo tam ešte vlastne má zamestnávateľ aké tlačivo poslať, keď drobný pracovný úraz nebol riešený bezpečnostným technikom a nebola vystavená ani PN? Zamestnanec žiada sociálnu poisťovňu len o vyplatenie bolestného a nie straty na zárobku. Vopred ďakujem za odpoveď.
ivka70
24.10.23,09:20
ivka70
24.10.23,09:21
ak si vyziadal osetrenie u chirurga, nepotreboval PNku? alebo ostal doma bez PN? Tlacivo je dolu...
AH.DCA
24.10.23,11:01
Zamestnanec mal reznú ranu na prste, dal si to ošetriť u chirurga a chodil do práce. Nebol doma. Chirurg len vystavil bolestné a dal 5 bodov. Zemestnanec žiada len zaplatiť bolestné od sociálky. A tá pracovníčka na sociálnej ešte stále pýta nejaké hlásenie od zamestnávateľa. Nikdy som nič neposielala za zamestnávateľa. A zamestnancovi vždy poslali bolestné za obodovanie.
ivka70
24.10.23,11:52
Socialna poistovna ri uraze vzdy vyzaduje hlasenie o uraze, dokoncaaj ked som sukromne mala uraz a nemarodila, az ked som bola v kupeloch ,tak som spatne musela hlasit uraz na ich tlacive
ved si zavolaj do SP a informuj sa ,co presne chcu