Nurul
25.10.23,20:21
Neviete niekto poradit zosilovac signalu pre kablovku UPC ? Do jednej izby taham dlhsi kabel a signal uz nie je tak kvalitny a vypaduje pripojenie

Doplnenie a upresnenie:
Prisiel som na to, ze to robi len jeden TV. Po vymene za druhy problem zmizol
ivka70
25.10.23,18:53
Iny kabel si neskusal? Mame tak kable po celom dome v stenach z UPC routera a nemame problem nikde.
Nurul
25.10.23,19:21
Potrebujem zosilit TV signal zo set to boxu, nie internet z routera
ivka70
26.10.23,04:56
tak to pouzivame v inych miestnostiach internetovu TV od UPC, netahame to zo set-up boxu
technicka podpora od UPC priamo neporadila nic?
misoft
26.10.23,08:38
Nurul: nenapísal si to podstatné! Aký kábel? Pretože zo STB UPC je výstup HDMI a ho STB je koaxiál. Je niekedy rozumnejšie potiahnuť koaxial a STB mať blízko TV. Ja sám mám na ich zásuvke rozbočovač a koaxiály k telkám. Jedna ide na CA modul (STB neriešim a druhá je na STB, ktorý je pripojený 15m koaxiálom a telka s STB HDMI - a signál a obraz "jako voči"
Nurul
26.10.23,09:57
Upresnim: Do dalsej izby je potiahnuty 20 m koaxial do set to boxu. Z neho ide HDMI do TV. Problem je , ze obcas nastane porucha a vypise : " ziadny signal. Skontrolujte pripojenie vstupu " Ked vytiahnem a znova zasuniem HDMI je vsetko OK. Do TV ide aj signal UPC TV Start priamo mimo STB. Ten funguje stale. Set to box UPC uz vymenili. Nepomohlo
duves
26.10.23,10:55
a prečo si to nevygugluješ?
Nurul
26.10.23,12:33
preco sa montujes, ked nevies poradit ?
misoft
26.10.23,12:48
Ak aj po výmene STB sa to prejavuje - ostáva len jeden prvok - kábel. Stačí, aby si mal len trochu narušený kontakt a potom stačí aj nepatrný otras, keď práve toto spôsobí "výpadok". Takže - zační od začiatku až po koniec kontrolou konektorov koaxiálu a aj samotného káblu - tam stačí, aby bol "pricvaknutý (zmenšenie dielektrika v ňom = zarušenie), alebo zalomenie samotného jadra koaxiálu. Nevýhodou koaxiálu v tomto prípade je práve do jadro - niektoré typy majú jadro z jedného plného drôtu, ten sa zalomí a máš prerušenie. Skús nahradiť (ak máš skôr uvedené) ho vymeniť za "lanko".
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.elektroantos.sk/user/shop/big/19655_koaxialny-kabel-rg-6-tv-sat-75ohm.jpg?5e8749e7
vs
https://images-cbelektro-cdn.rshop.sk/md/products/dca9ac8d4320cd24953f1587ed7fe81d.jpg
misoft
26.10.23,12:55
Mimochodom - mám rovnaký STB. Predtým - v dobe, keď ešte ponúkali aj analóg (ten už zrušili) som mal na jednom TV digitál a na ďalších dvoch analóg. Všetko fungovalo so doby, keď syn pripevňoval lišty a nedopatrením skrutkou koaxiál "prevŕtal" (teda tam bolo veľké rušenie - okamžite analóg na tých dvoch TV len zrnil a ani sa nedalo sledovať, ale digitál (voľne dostupný aj na nich) šiel bezchybne.
misoft
26.10.23,12:58
Ďalšia možnosť - podľa fotky - skontroluj si VSTUP na telke v jej nastaveniach! Máš síce prepojené na HDMI, ale telka nie je na HDMI prepojená (nie je navolený HDMI vstup, ale nejaký iný - analóg, sat).
Nurul
26.10.23,15:17
Na TV je nastaveny HDMI 1. Ked obidem set to box a zapojim na vstup live TV obraz je cisty
misoft
27.10.23,10:16
No práve - Live TV je prakticky aplikácia cez internet. Takže to prijímate zo siete, nie zo STB. I ja sledujem "live TV" - cez UPC TV (aplikácia) na PC po internete. A to je rozdiel! Príjem cez internet a cez kábel. To sú dva spôsoby príjmu signálu.
Nurul
27.10.23,10:27
Live TV sledujem cez TV Start od UPC po kabli priamo zo zasuvky, obodenim STB
Doplnil som informaciu. Vypaduje len pri jednom TV. . Po vymene TV porucha zmizla. Tak uz neviem, co moze v TV vypadovat pripojenie HDMI ?
misoft
28.10.23,16:37
Pokiaľ nevieš - UPC po kábli posiela nielen digitálny TV signál, ale aj dátové pripojenie (internet) - takže na priamo to v telke pôjde (je to podobné UPC TV aplikácii). Po upresnení - potom je chyba v samotnej telke - HDMI vstupy - neviem, aká telka, ale vo všeobecnosti telky majú moduly - základná doska, ku ktorej sú pripojené moduly so vstupmi, moduly s tunermi, moduly napájania, moduly na zobrazovanie, moduly na ovládanie "zobrazovadla" (LCD panela) - a napíšem ti jeden fakt - nájsť chybu, opraviť výmenou za nový modul je niekedy drahšie ako kúpa nového televízora.
Nurul
29.10.23,08:28
V ucastnickej zasuvke UPC je oddeleny signal internetu a TV. Signal TV obsahuje ponuku TV Start ako darcek k internetu. Obsahuje 16 kanalov. Ked TV signal prezeniem cez set to box, ponuka mi dalsie kanaly / asi 80 /. Este experimentujem. Neda mi, ze "problemovy" TV funguje , ked je pripojeny pri ucastnickej zasuvke. A naopak iny TV funguje aj v poslednej izbe - kde problemivy vypadava
misoft
30.10.23,10:18
No - TV signál obsahuje celkovo cez 200 programov, lenže len niektoré sú voľne šíriteľné.(bez karty). To, že operátor (UPC) ti odblokoval ďalšie programy (TV Start) - to je len "balík" odkódovaných programov. Pokiaľ máš kartu (teda zaručene máš v STB) - vedia regulovať/blokovať/odblokovať to, čo si zaplatíš. A ide o to, ako si prepojený - Ak priamo na TV zo zásuvky - je tam v telke digitálny tuner - ak cez STB - často sa iné cez HDMI. A to sú DVA rozdielne vstupy - v tvojom prípade ti HDMI na telke nefunguje, ale anténny vstup funguje.