LB81
29.10.23,01:21
Začiatkom tohto roka som kúpila cez eshop prehrávač hudby. Po pár hodinách používania sa prejavila vada. Prehrávač som poslala na reklamáciu, reklamáciu uznali a vadu odstránili. Ale po pár hodinách používania sa vada opäť prejavila. Tak som prehrávač opätovne reklamovala, k reklamácii som dodala aj zvukové nahrávky s vadou. Tentokrát mi reklamáciu zamietli, s odôvodnením, že sa vada v servise neprejavila. Ako postupovať v takomto prípade? Vie niekto poradiť možnosti? Ďakujem
misoft
29.10.23,04:22
Bez odborného posudku reklamácia nesmie byť zamietnutá. vyjadrenie - že sa vada neprejavila v servise je irelevantná. Okrem toho - zatiaľ to ešte platí - pokiaľ sa chyba prejaví do 6-tich mesiacov od kúpy, jedná sa o výrobnú chybu.
Ale pokiaľ sa jedná o e-shop - máš dní na vrátenie tovaru bez udania dôvodu - e-shop musí vrátiť kúpnu cenu.
zze/2007-250/18/4
zze/2007-250/18/6
https://www.soi.sk/sk/informacie-pre-verejnost/Reklamacia-vyrobku-vs-vratenie-tovaru-bez-udania-dovodu.soi

Ak by sa e-shop staval na zadné - podaj podnet SOI - ako dôvod uvedieš opakujúcu sa chybu a zamietnutie reklamácie v rozpore zo zákonom o ochrane spotrebiteľa.
LB81
29.10.23,09:21
Ďakujem za odpoveď, tie paragrafy mi ale moc nepomohli. Ja to potrebujem vysvetliť polopate/jednoducho. Skúsim teda kontaktovať eshop, že čo ďalej. Ale ďakujem, aspoň sa mám od čoho odraziť.
kopretinka
29.10.23,12:22
nekontaktuj ich,že čo dalej,podaj opätovnú reklamáciu s tým,že to dávaš na vedomie aj SOI.
kopretinka
29.10.23,12:22
vrátenie je irelevantné,keďže to už bolo 2x reklamované.