jabura1
06.11.23,05:05
Dobrý deň,
zobrala som spotrebny uver a 
kupila som dom , dovolila som v nom byvat priatelovej rodine, za predpokladu ze budu platit sumu uveru kazdy mesiac po 450€ plus elektriku. Nemam s nimi ziadnu zmluvu, byvaju tam od 20.6.2023 ale dom bol bez elektriky a fyzicky sme sa pripojili do siete 11.9.2023 a od toho datumu je aj elektricky prúd v dome.Kedze jul a august boli bez elektriky peniaze som nepytala. V septembri mi zaplatili ale teraz mi odmietaju platit dohodnutu sumu v oktobri dali iba 300€ . Kedze nemam rada problemy, chcem aby sa vystahovali a ja si svoj dom budem platit aj uzivat sama. 
Mozem svoju nehnutelnost odpojit od elektriky a vody, kedze ju momentalne nevyuzivam? 
Verim ze sa potom odstahuju. Ak ano ako mam nalozit s majetkom tych ludi co tam po nich zostane ? Vsetci traja su dospely dvaja inv. dochodcovia a dochodkyňa. Dakujem za rady.
Mária27
06.11.23,07:23
Prakticky ste uzavreli nájomnú zmluvu, ktorá nemusí byť písomná, výpoveď z nej ale musí. Daj im výpoveď z nájmu pre neplatenie dohodnutých súm a žiadaj vysťahovanie.
Ak by ti tam nechali veci, tie sa dajú dať do úschovne napr. na 1 mesiac, oznámiť im to, potom je už ich vec, či si ich vyzdvihnú.