jabura1
06.11.23,05:24
Dobrý deň priatelia, potrebujem poradiť ak máte niekto skúsenosti s niečím takýmto. Ani neviem či to sem vôbec patrí ale skúsim. Rozhodla som sa rekonštruovať náš starý domček kde bývame, podala som si požiadavku na internete a kontaktoval na jeden pán že on mi to všetko spraví, že sa zmestím do tých peňazí čo mám, že prípadne ak by bolo niečo navyše takže sa dohodneme na splátkach. Tak sme sa dohodli že nech príde sa na to pozrieť a on že hneď donesie aj zmluvu, jak to myslím seriózne že on mi pomôže. Tak sme sa dohodli a žiadal zálohu na materiál, priateľ mi hovoril že nemám hneď platiť , ale pýtala som sa na iných priateľov ktorí už rekonštruovali a ty mi povedali že je to bežné, že keď sa uzatvorí zmluva tak sa dáva záloha na materiál. Aby mohol nakúpiť a začať robiť. Tak som mu ešte v ten večer poslala na účet 4000 €. V pondelok prišli jeho chlapi zrútili nám jednu stenu na dome, rozobrali 10m2 škridiel a za 3 h odišli tým že sa ozve kedy prídu zas. No a odvtedy nedvíha telefón maximálne mi pošli esemesku že zavolá večer samozrejme, že sa neozve. Takže som mu napísala výzvu na Okamžité dodanie faktúry za nakúpený materiál, Inak že odstupujem od zmluvy a žiadam o okamžité vrátenie peňazí na môj účet. Keď tu boli tí chlapi robiť tak vtedy vypýtal ešte ďalších 2600 eur Samozrejme na nákup materiálu, tá prvá splátka že mu nestačí na strešnú krytinu. Tak som mu poslala aj tie a odvtedy ktoré žiadny kontakt. Tak som sa rozhodla že pôjdem Podať na prokuratúru pododozrenie zo spáchania trestného činu ak teda na tú výzvu nezareaguje. Nepotrebujem od vás počuť že som sprostá atď. atď. to som už pochopila potrebujem radu ako dostať od neho peniaze nazad lebo myslím si že polícia a súdy mi v tom nepomôžu keďže sme zistili že má samé exekúcia nie sme jediní ktorých takto oklamal. Mám odfotený jeho občiansky preukaz a myslím si že tiež mi to bude nanič. Máte niekto už takéto niečo za sebou a podarilo sa vám dostať peniaze naspäť? Boli to boli peniaze na rekonštrukciu a ja rekonštruovať nemôžem keďže ich nemám. Ďakujem všetkým veľmi pekne za rady
veronikasad
06.11.23,05:07
Ty si kúpila dva domy, keď v ďalšej téme píšeš, že v kúpenom dome býva priateľov a rodina, ktorú chces vysťahovať?
Mária27
06.11.23,07:17
Okrem trestného stíhania podať aj žalobu na vydanie bezdôvodného obohatenia (zálohové platby) a nahradenie škody (búranie steny a strechy).
jabura1
06.11.23,07:20
ano som majitelka dvoch domov jeden by sa mal prerabat ale kedze som dala peniaze na material ktiry nemam tak sa mi neda a v druhom byvaju co mi neplatia takze tak ked sa dari tak sa dari