sara-ke
04.10.06,07:53
Dobry den,

mam na vas taku prosbu, tyka sa to zmeny vysky min. mzdy na 7600,- Sk a platoveho dekretu: mam zamestnanca, kt. ma urcene v palt. dekrete mesac. mzdu 6900,- Sk , takze teraz budem musiet vystavit novy dekret vsak? len neviem ako to ma byt spravne: bude k zmluve pripnuty novy dekret, kde bude zmenena mzda, alebo tam musi byt uvedene z akeho dovodu? nemate nejaky vzor?

dakujem
luciagr
04.10.06,06:15
vystav mu novy dekret, kde bude uvedene, ze sa mu meni mesacna mzda a pripnes si to k zmluve. Myslim, ze to staci.
Sany
04.10.06,07:27
vystav mu novy dekret, kde bude uvedene, ze sa mu meni mesacna mzda a pripnes si to k zmluve. Myslim, ze to staci.
ja používam "Dohodu o zmene pracovnej zmluvy", nakoľko vždy k 1.1. upravujeme platy.
Peťo
04.10.06,11:55
Dobry den,

mam na vas taku prosbu, tyka sa to zmeny vysky min. mzdy na 7600,- Sk a platoveho dekretu: mam zamestnanca, kt. ma urcene v palt. dekrete mesac. mzdu 6900,- Sk , takze teraz budem musiet vystavit novy dekret vsak? len neviem ako to ma byt spravne: bude k zmluve pripnuty novy dekret, kde bude zmenena mzda, alebo tam musi byt uvedene z akeho dovodu? nemate nejaky vzor?

dakujem

Ako som vyššie spomínal, podnikateľské organizácie platové dekrety už nepoznajú. Ak mu chcete upraviť mzdu na uroveň aktuálnej minimálnej mzdy , môžete /nemusíte/ mu to urobiť formou dodatku - dohody o zmene pracovnej zmluvy. Alebo nerobte nič, len mu doplacajte do výšky minimálnej mzdy. Pekný deň.
Martinbiro
14.10.06,12:34
Zdravim

Mna by este zaujimalo ci sa zdvihla(ne) odpocitatelna ciastka na danovníka
Tweety
14.10.06,12:35
Zdravim

Mna by este zaujimalo ci sa zdvihla(ne) odpocitatelna ciastka na danovníka
Nie, tá sa upravuje k 1.1.
ekopo
14.10.06,14:20
"§ 43

(1) V pracovnej zmluve je zamestnávateľ povinný.............

Áno to je pravda, v pracovnej zmluve, ale v ZP sa nehovorí , že zamestnávateľ je povinný urobiť dodatok pri každej zmene minimálnej mzdy. Riešenie je v podstate jednoduché. Už pri vystavení pracovnej zmluvy treba uviesť, že pracovník je zaradený v tej ktorej tarifnej triede /podľa stupňa náročnosti/ a výška mzdy je potom x-násobok aktuálnej minimálnej mzdy.
Martinbiro
14.10.06,14:26
Nie, tá sa upravuje k 1.1.

cize teraz ke zamestnanec mal minimalnu nebolo treba platit a teraz po novom zvyseni to ako budem musiet odviest cca 25 Sk dane ?
chapem to dobre ?

dakujem
ekopo
14.10.06,14:44
Zamestnanec v riadnom pracovnom pomere s novou minimálnou mzdou stále nemá žiadnu daň !
Martinbiro
15.10.06,14:58
Zamestnanec v riadnom pracovnom pomere s novou minimálnou mzdou stále nemá žiadnu daň !

Ako je to mozne ze nie ? vie mi to niekto vysvetlit ?

dakuje
Paula
15.10.06,15:27
Zamestnanec v riadnom pracovnom pomere s novou minimálnou mzdou stále nemá žiadnu daň !

V prípade, ak má podpísané vyhlásenie k dani z príjmu a uplatňuje si nezdaniteľnú časť na daňovníka.
ekopo
15.10.06,18:48
A ešte má zrážky do fondov.
Pru
12.03.09,18:54
Chcela by som sa opýtať, zamestnankyňa nemá zmluvu, respektíve má ale ja robím už po 4 účtovníkovi, vždy pri zmene minimálnej mzdy som len zmenila v karte zamestnanca, nemalo by sa to riešiť nejakým platovým dekrétom a ako by mal vyzerať, keď neviem aká bola pôvodná prac. zmluva, dík moc.
myston
20.01.10,15:50
Prosim, poradte mi, som zaciatocnicka mzdarka-teda v skolstve. Platove tarify nepedagogickych zamestnancov, teda nizsie triedy a malo praxe podla tabulky nedosahuju minimalnu mzdu. Ten rozdiel do minimalnej mzdy sa mu ale musi vyplacat, teda aspon logicky mi to z toho vyplyva. Je to tak? Ak ano, preco sa tieto tabulky, vyplyvajuce zo zakona neupravuju? Ako som si vsimla, tieto kategorie nedosahovali ani minuly rok minimalnu mzdu.
Dakujem za rady
sybila3
15.02.10,07:22
stačí k novej min. mzde vydať len dohodu o zmene pracovnej zmluvy, kde uvedie-zmena platových podmienok-zvýšenie minimálnej mzdy na sumu 307,70? Alebo treba k tomu aj platový dekrét? asi nie. ďakujem
Timka1
15.02.10,07:26
stačí k novej min. mzde vydať len dohodu o zmene pracovnej zmluvy, kde uvedie-zmena platových podmienok-zvýšenie minimálnej mzdy na sumu 307,70? Alebo treba k tomu aj platový dekrét? asi nie. ďakujem

stačí dodatok k pracovnej zmluve, kde bude uvedená zmena ......
terezamaria
15.02.10,12:37
stačí k novej min. mzde vydať len dohodu o zmene pracovnej zmluvy, kde uvedie-zmena platových podmienok-zvýšenie minimálnej mzdy na sumu 307,70? Alebo treba k tomu aj platový dekrét? asi nie. ďakujem

Môžeš to urobiť dvomi spôsobmi:
- novým dodatkom k pracovnej zmluve, kde bude uvedená nová výška minimálnej mzdy alebo novým platovým dekrétom. Je to vec zvyku, ako sa pracovníčka mzdového oddelenia rozhodne.
šromo
15.02.10,16:08
Môžeš to urobiť dvomi spôsobmi:
- novým dodatkom k pracovnej zmluve, kde bude uvedená nová výška minimálnej mzdy alebo novým platovým dekrétom. Je to vec zvyku, ako sa pracovníčka mzdového oddelenia rozhodne.


Prosím,
dáva sa tento dodatok tiež i na poisťovne, alebo nie ?
drobeceva
15.02.10,16:10
Prosím,
dáva sa tento dodatok tiež i na poisťovne, alebo nie ?
Nie, je to záležitosť medzi zamestnancom a zamestnávateľom.
terezamaria
19.02.10,06:50
Prosím,
dáva sa tento dodatok tiež i na poisťovne, alebo nie ?

Nikde nič nedávaš, dáš nový mzdový dekrét zamestnancovi a kópiu založíš do
osobného spisu. Pracovná zmluva, mzdový dekrét, dodatok k pracovnej zmluve, to sú všetko interné záležitosti firmy a pracovníka.