Netka
04.10.06,14:00
Ludkovia ak môžte skúste mi napísať váš názor na toto:
Z plnenia po skončení PP (preplatenie dovolenky) sme nedopatrením odviedli preddavky do ZP. Teraz by sme ich chceli pýtať späť. Napíšem na ZP žiadosť, nulý opravný výkaz (lebo v tejto ZP bol len tento jeden zamestnanec), peniaze mi vrátia, 4% z tejto sumy zdaním a vyplatím zamestnancovi. Nebude mať podľa vás DÚ nejaké výhrady? Nevyrubia mi pokutu z omeškania? Lebo zamestnancovi vlastne vznikol nárok na túto sumu 5/2006 a to je 5 mesiacov. Či to mám nechať tak? Ale to by som nerada, lebo predsa sú to zamestnancove peniaze a má na ne nárok.
Ďakujem.
Netka
04.10.06,12:41
Ludkovia ak môžte skúste mi napísať váš názor na toto:
Z plnenia po skončení PP (preplatenie dovolenky) sme nedopatrením odviedli preddavky do ZP. Teraz by sme ich chceli pýtať späť. Napíšem na ZP žiadosť, nulý opravný výkaz (lebo v tejto ZP bol len tento jeden zamestnanec), peniaze mi vrátia, 4% z tejto sumy zdaním a vyplatím zamestnancovi. Nebude mať podľa vás DÚ nejaké výhrady? Nevyrubia mi pokutu z omeškania? Lebo zamestnancovi vlastne vznikol nárok na túto sumu 5/2006 a to je 5 mesiacov. Či to mám nechať tak? Ale to by som nerada, lebo predsa sú to zamestnancove peniaze a má na ne nárok.
Ďakujem.


Prosím poraďte.
luciagr
04.10.06,14:17
neskusala si volat do poistovne. Mne sa taketo nieco stalo a povedali mi, ze to mam nechat na rocne zuctovanie
jankasm
05.10.06,06:14
Ludkovia ak môžte skúste mi napísať váš názor na toto:
Z plnenia po skončení PP (preplatenie dovolenky) sme nedopatrením odviedli preddavky do ZP. Teraz by sme ich chceli pýtať späť. Napíšem na ZP žiadosť, nulý opravný výkaz (lebo v tejto ZP bol len tento jeden zamestnanec), peniaze mi vrátia, 4% z tejto sumy zdaním a vyplatím zamestnancovi. Nebude mať podľa vás DÚ nejaké výhrady? Nevyrubia mi pokutu z omeškania? Lebo zamestnancovi vlastne vznikol nárok na túto sumu 5/2006 a to je 5 mesiacov. Či to mám nechať tak? Ale to by som nerada, lebo predsa sú to zamestnancove peniaze a má na ne nárok.
Ďakujem.

Ja by som to určite napravila. Čakať na ročné zúčtovanie podľa mňa nie je dobrý nápad, pretože zamestnanec možno nebude povinný si ho robiť. :rolleyes:
Poslala by som opravný výkaz za ten mesiac spolu so žiadosťou o vrátenie omylom zaplatenej sumy a zamestnancovi by som to doplatila.
Paula
05.10.06,06:34
Poslala by som opravný výkaz za ten mesiac spolu so žiadosťou o vrátenie omylom zaplatenej sumy a zamestnancovi by som to doplatila.

Súhlasím s týmto riešením. Vznikol okrem záväzku voči zamestnancovi aj nedoplatok na dani voči DÚ a čím neskôr sa tento nedoplatok vyrovná, tým vyššie bude penále z omeškania (DÚ ho možno nevyrúbi ihneď, zvykne napočítať všetky "sklzy" aj za tri roky spätne).

(Ako zvyknem písať: urob nápravu ihneď, budeš kľudne spať už dnes)