comodo
07.11.23,18:42
Chcem skúsiť nákup na aliexpres , ale nemôžem sa dopátrať pre zaručenej informácií , ako je to s platenám cla a dph. Na internete je veľa článkov , kde sú zaručené informácie typu – vieme ako na to , ale vačšinou to skončí s údajmi že do 22 eur nič a potom už ano , ale to mi nepomôže. Viem že je clo, viem že DPH je 20 % . Ide mi o to , ako to clo a dph uhradím , kde je na to tlačivo a pod.
Niekde sa píše , že sa treba registrovať na Slovesnko.sk a s obč. preukazom s čipom podávať hládenia , a to pri kažom nákupe i do 22 eur , inkde sa píše že clo si pripočíta pošta - no guláš. Čo mám známych kupujú drobnosti do 20 eur a nikto nič nehlási. Navediete ma k platným informáciám ? chcem kúpiť vec za cca 300 eur.
Vďaka.
ivka70
07.11.23,17:49
Od 1. júla 2021 platia v Európe nové e-commerce pravidlá a zásielky z tretích krajín od vtedy treba povinne precliť. Podmienky pre clo sa však nezmenili, kupujúci ho zaplatia až od hodnoty nad 150 eur, avšak zrušilo sa oslobodenie od DPH pri zásielkach do 22 eur.

Cize DPH platis pri akejkolvek vyske faktury.
ALE mnohe cinske obchody uz integrovali tu DPH do ceny a posielaju zasielky zo svojich skladov v EU, v takom pripade uz DPH neplatis, lebo ju zaplatili oni pri dodani do skladu (do EU).
Na ali vidis pri kazdej polozke, ci je uz DPH v cene ( Price includes VAT).

Pri tej veci za 300 EUR ti colne konanie zvycajne spravi priamo spolocnost, ktora ti to doruci. Poslu ti informaciu aj s tlacivom na vyplnenie ...zaplatis, dodaju. Mozes si colne konanie spravit aj sam, ale ak nevies co a ako, je jednoduchsie nechat to spravit ich za teba.
comodo
10.11.23,19:30
Price includes VAT vidím všade. Tovar ktorý chcem je v Číne , to vidieť , že keď si nastavím napr. CZ , alebo Poland , tak tam ponuke nie je. AKo je to teda s DPH. Ked platím tú cenu čo uvádzajú Price includes VAT , tak im platím i ich DPH. Ak za tovar nad 150 eur mám platiť DPH v EU ako sa to píše v článkoch , tak zaplatím 2 x DPH + clo ?