Mirco12
13.11.23,10:49
zdravím, po niektorej aktualizácii pc (Asus TUF B560 Plus Wifi) sa mi po stlačení klávesy nezobudí, ale reštartuje, aktualizácia sa mi nepodarila odinštalovať, teraz mám novú inštaláciu windowsu 11, hw som doplnil cez driver easy, nápady mi došli, možno niečo cez registre, ďakujem za radu
buchač
13.11.23,11:42
Tvrdý reset.
misoft
13.11.23,12:57
"hw som doplnil cez driver easy" - CHYBA!!!! Tento šmejd Driver Easy by sa ani používať NEMAL! V prvom rade sa zameriava na M$ ovládače, potom na nejaké pochybné zdroje.
Zásada bola, je a BUDE. Pre desktop PC sa ovládače ZÁSADNE hľadajú a sťahujú zo stránok výrobcu dosky, pri dedikovanom HW (grafika, zvukovka...) zo stránok výrobcu toho HW. Pri NB sa zase uplatňuje zásada - ovládače zo stránok výrobcu NB (pretože ten si ovládače pre NB upravuje - jadro sa prevezme, ale ostatné nastavenia ovládača sa prispôsobujú práve typu NB.
Za ďalšie - pokiaľ sa vykonáva aktualizácia - tak sa to povolí len raz (Aktualizovať) a ostatné si to už všetko riadi OS - t.z. stiahne, rozbalí, nainštaluje, reštartuje a po reštarte ešte optimalizuje registre - vtedy sa nikde NIČ nestláča.
Mirco12
07.12.23,06:22
Problem odstraneny, na inom fore mi dali tip, a to: na graficke karte nainstalovat starsi driver, vsetko funguje tak ako ma - pocitac uspim, po case stlacim nejaku klavesu a pc sa normalne zobudi, nie restartuje.