carolitos
27.11.23,08:05
ahoj , chcel by som sa spýtať , ako by som mohol riešiť situáciu na chatke, ktorá je prerobená z maringotky , je tam vsadené nové okno (teda už je tam vyše 10 rokov) ale teraz po tých dažďoch som si všimol , akoby to drevo okolo okna už nebolo úplne v poriadku, fotky sú síce robené po daždi ... je vhodné t v okolí okna vystriekať nejakou montážnou penou , alebo niečím iným ? na druhej strane ma napadlo , že ak to spravím cez takéto počasie a utesním to , či to drevo navlhnuté nebude nejakým spôsobom pracovať keď to zaizolujem penou , len som chcel to nejako akoby zakonzervovať na zimu a na jar keď bude dobré počasie , tak by som to riešil inak ... čo navrhujete ? nechať to tak do jari ? ďakujem za odpoveď , skúsim pridať fotky
carolitos
27.11.23,07:13
prečo sa nedajú pridať fotky a píše mi to upload failed ?
Chobot
27.11.23,07:48
Fotky sú síce nejasné, ale vyzerá to tak, že okno bolo osadené, ale práce neboli dokončené. Ostenie treba ešte omietnúť vonkajšou omietkou. Aj tá fasáda je divná - to vyzerá na lepidlo na sieťke a nejaká farba.
carolitos
27.11.23,07:55
Fotky sú síce nejasné, ale vyzerá to tak, že okno bolo osadené, ale práce neboli dokončené. Ostenie treba ešte omietnúť vonkajšou omietkou. Aj tá fasáda je divná - to vyzerá na lepidlo na sieťke a nejaká farba.
áno, keď som to kupoval , tak to nebolo dokončené a to biele okolo je sadra , čo som sa snažil aby pod tú sieťku nešla vlhkosť , lebo je to aj zateplené a na tom je tá sieťka a natreté je to tou ružovou farbou...dá sa teraz v zime v takomto vlhkom počasí niečo s tým robiť , alebo počkať do jari ? ono je to takto už cca 10 rokov , len nechcem aby voda a vlhkosť vstupovala do toho dreva a tak ma napadlo zatiaľ to vystriekať montážnou penou , ale neviem , či keď to spravím , to vlhké drevo za zakryje a bude plesnivieť ,lebo to nebude mať ako preschnúť ....