MIŠO T
04.10.06,19:20
Poraďáci, účtujem v ALFE. Zistil som, že mi nesedí stav CM v prepočte na SKK. napr. mám v PD - SALDO CM 26,60 EUR ,ale v prepočte SALDO SKK je to len 281,62. V čom to môže byť?
Príjem a výdaj /úhradu/ účtujem /ošetrené smernicou/kurzom NBS v deň účt.operácie.
liba2
04.10.06,18:30
Poraďáci, účtujem v ALFE. Zistil som, že mi nesedí stav CM v prepočte na SKK. napr. mám v PD - SALDO CM 26,60 EUR ,ale v prepočte SALDO SKK je to len 281,62. V čom to môže byť?
Príjem a výdaj /úhradu/ účtujem /ošetrené smernicou/kurzom NBS v deň účt.operácie.V priebehu účtovného obdobia nesledujeme zostatok CM prepočítanej na Sk, ale až k 31.12. prepočítaš zostatok CM kurzom NBS a vzniknutý rozdiel zaúčtuješ.
Dav
04.10.06,18:34
Mne nesedeli konečné stavy, bol to iný program, ale bolo to spôsobené kurzovým ziskom alebo kurzovou stratou. A tiež tým, že úbytky cudzej meny som mala účtovať so znamienkom mínus,aby správne počítalo koruny. Keď som na to zabudla, bola to "zábava" správne naúčtovať. Nemôže aj teraz isť o kurzové rozdiely?
ekopo
04.10.06,19:11
Musím sa zapojiť pretože, táto téma /nakoľko sa jedná o techniku účtovania v určitom programe/ patrí to sekcie - účtovné software. Keď nie, opravte ma. Keby bol dotaz všeobecný, týkajúci sa JUC, nemám pripomienky.