StilesTW
29.11.23,14:53
Zdravím, budúci zamestnávateľ ma poslal na lekársku prehliadku a psychotesty k pracovnému lekárovi a dopravnému psychológovi. Moja otázka nie, či mi môžu vystaviť obaja tzv "péčko" pre súčasného zamestnávateľa, aby som si nemusel míňať dovolenku. Ďakujem
OneUp
29.11.23,13:58
mozu
ivka70
29.11.23,14:04
Moze ti ho vystavit lekar, dopravny psychlog nie (nie je v sieti lekarov), ale nie je to velmi fer voci sucasnemu zamestnavatelovi (ktory to plati).
A nezabudni ,ze "paragraf" plati na nevyhnutne potrebny cas na vysetrenie alebo osetrenie ,ktore nebolo mozne vykonat mimo pracovneho casu - teda vobec ti nemusia uznat cely den.
ivka70
29.11.23,14:07
poslal ho buduci zamestnavatel, nie ten, u ktoreho pracuje ( ktory bude musiet paragraf zaplatit) !
co si nepochopila na to ze chce cerpat vysetrenie u lekara u terajsieho zamestnavatela, ale vysetrenie bude kvoli buducej praci, kam ho poslal buduci zamestnavatel?
ivka70
29.11.23,14:24
urcite nie, "paragraf" - teda potvrdenie o navsteve lekara, vystavuje len lekar .... zamestnavatel mu moze dat tak priepustku ... ked mu navstevu lekara dopredu nahlasi
misoft
30.11.23,11:31
@červený... jeho tam poslal zamestnávateľ - podľa druhú pridelenej práce, ak je povinná, potrebná (zdrav. stav, psychotesty!!!!) "P" (paragraf mu vystaví lekár, ktorý vykonáva vyšetrenie. Vtedy zamestnávateľ § musí uznať (veď sám poslal).
red john
03.12.23,08:07
Tieto vysetrenia nie su povinnostou pre terajsieho zamestnavatela a teda nemusi s § suhlasit, nakolko nejde o nutne vysetrenie, ktore suvisi so samotnym zdravotnym stavom.