evinka 40
30.11.23,17:28
Pekný večer.Prosim Vás vedel by mi niekto poradiť ak konateľ má mandátnu zmluvu poberá odmenu konateľa či vo výplatnej páske sa má zadať aj počet hodín.Mám nový mzdový program a pri zadaní všetkých údajov mi tam dalo počet hodín za mesiac a v starom programe mi to takto nerobilo a dnes mi to ani u poradcu podnikateľa mzdové centrum nevedeli dať odpoveď.Veľmi pekne ďakujem za radu.Evinka
Negoce
30.11.23,17:10
záleží ako máte v zmluve nastanovené odmeňovanie .....je možné sledovať aj počet hodín, je možné uhrádzať aj mesačnou či hodinovou mzdou, ale i napr. mesačným paušálom........
avalik
30.11.23,18:21
ak má v zmluve mesačnú odmenu, tak zadáte mesačnú odmenu konateľa - nie je to zamestnanec, nesledujú sa odpracované hodiny,
pozrite do helpu v programe alebo kontaktujte podporu programu ako zadať odmenu konateľa
a keďže to nie je odmena podľa zákonníka práce, tak sa nevyžaduje ani vystavenie "výplatnej pásky"
Negoce
30.11.23,18:25
Avalik, ak takýto kkonateľ má priznané stravné ako sa určí počet odpracovaných hodím za deň? vykazovanie hodím nie je zakázané, ale je možné........zadávala som otázku do Draka niekedy v 8/2023, dostala som odpoveď.....
avalik
01.12.23,14:37
no určí si to konateľ sám, nie je zamestnanec podľa ZP a teda sa naňho nevzťahuje evidencia práce, ale na účely oprávnenosti daňového výdavku, by si mal viesť evidenciu (napr.excel, ale kľudne aj na hajzlovom paieri ručne :D), že mu vznikol nárok - do mzdového systému by sa mal dať zadať nárok na FPS aj bez evidencie dochádzkyv SW, aj záloha, aj vrátenie zálohy (v Humanete to tak funguje)
... a samozrejme firma musí mať aspoň jedného iného zamestnanca na PZ aby mohol byť internou smernicou rozšírený okruh osôb, ktorým sa poskytuje stravovanie.