tyntyn
01.12.23,07:30
Dobrý deň,

ak má zamestnanec pružný prac čas ( pov. 9:00 -14:00 nepov. 6:00-17:00) a odpracuje v rámci týždňa aj mesiaca viac hodín ako by mal, tak ako to poriešiť? je to problém?
29.11. a 30.11. pracoval od 7:30 do 17:00 hod.
V rámci týždňa mal dodržať 37,5 hod.
Ak by nemal pružný prac.čas, zadala by som to ako nadčas a dostal by náhradné voľno po dohode.
Ďakujem
ivka70
01.12.23,06:34
a preco to nemozes spravit aj teraz? preco nemoze mat cerpane nahradne volno za hodiny odpracovane navyse?
\Je na rozhodnuti zamestnavatela, ci umoznuje (nenariadeny nadcas) a jeho kompenzaciu nahradnym volnom.
Ale ka to umoznuje pri fixnom pracovnm case, nevidim problem, preco by to nemal iumoznit pri pruznom.

Zvycajne sa ale pri pruznom pracovnom case vyrovnava cas na mesacnej baze a nie na tyzdennej. A je pripadne definovane, kolko hodin (plusovych, minusovych) si moze preniest do dalsieho mesiaca ). Definuje zamestnavatel internym predpisom.
tyntyn
01.12.23,06:53
ak to je možné,tak mu to dám ako nadčas v podobe náhradného voľna.... myslela som že sa má rozlišovať pružný p.čas a nadčas
ivka70
01.12.23,06:57
ma sa rozlisovat a nadcas by mal byt nariadeny alebo dohodnuty ...zvycajne nie je nadcas to, ze niekto ostane v praci dlhsie ako je jeho pracovny cas .... preto to treba definovat internym predpisom, aby boli jasne podmienky.

Lebo napr. posledny den v mesiaci (alebo tyzdni) nariadite zamestnancovi ,ze musi ostat o 4 hodiny dlhsie. On ma ale svoj fond casu a to obdobie uz naplneny. Bude robit len tak a tie hodiny mu skrtnete?
tyntyn
01.12.23,07:04
Nie nechcem mu to škrtať preto sa pýtam ako v takomto prípade to riešiť, dám mu to ako nadčas v podobe NV, dakujem