Marian.V850
03.12.23,19:31
Dobrý deň prajem, máte tu niekto skúsenosti s liečbou spánkového apnoe? Mne ho diagnostikovali a mám vraj doživotne spať z maskou na tvári, to fakt nič iné neexistuje? Ďakujem za odpovede.
kukučka
03.12.23,18:46
https://5pz.cz/
Skúsenosti nemám, ale pozri stránku a videá na YT - Dýchanky Rostislav Václavek, nedávno mu vyšla kniha
Změň svůj dech a začnou se dít věci Petra Macháčková a Rostislav Václavek

https://www.youtube.com/watch?v=ZU0hHkiD_FY
buchač
03.12.23,19:30
Citácia zo stránky :

UPOZORNĚNÍ!!!

Součástí online tréninků/kurzů (minisystémů), návodů, workshopů a konzultací jsou dechové, mentální, cvičební, otužovací techniky a půstování. Obsah je tvořen názory a myšlenkami poskytovatele.

Účelem je předložit zájemci užitečné a zajímavé informace, které nenahrazují jakékoli lékařské ani zdravotnické služby.

Před aplikací či jakýmikoli dalšími kroky se poraď o vhodnosti se svým lékařem či zdravotním odborníkem.

Poskytovatel se zříká veškeré odpovědnosti za újmy, ztráty a rizika, osobní i všechna ostatní, které by mohly nastat přímo či nepřímo následkem použítí informací uvedených v online tréninzích/kurzech (minisystémech), návodech a konzultacích.

Každý člověk je jiný a každému prospívá či škodí něco jiného, je třeba být kritický a vnímat své vlastní nastavení.

P.S.:
Jeden z ďalších " mágov "... ;)
Taynee
06.12.23,10:55
Boli ste na zákroku DISE? Mňa to teraz čaká v januári. Dôležité je, či máte obštrukčné apnoe, ktoré sa dá odstrániť chirurgicky, nejakou násadkou do úst apd, alebo ide o centrálne apnoe. DISE vie detekovať prvú časť. Aký stupeň apnoe máte? Máte nadváhu, prípadne koľko máte rokov?
Jarka 1
06.12.23,14:45
Každý člověk je jiný a každému prospívá či škodí něco jiného, je třeba být kritický a vnímat své vlastní nastavení.

Takže Marian, nevyskúšaš, nevieš. A nakoniec, sú aj iné metódy, spôsoby dýchania. No a treba si sám sebe zodpovedať otázky, ktoré položila Taynee.

Kto chce, hľadá spôsoby, kto nie hľadá dôvody.
Marian.V850
09.12.23,19:43
Mám obštrukčné apnoe, stredne ťažké. Váhu mám 130 kg, (kvalitné teliatko, ja viem), vek 38. Nebol som na žiadnom zákroku, lekár zo spánkového dokonca vôbec nič nespomínal, mal len poznámku, že vybratie mandlí by mi nemuselo pomôcť. Mohli by ste mi napísať niečo bližšie o tomto zákroku, prosím?
kukučka
09.12.23,20:43
Mňa by zaujímalo, či si aspoň klikol na môj odkaz?
Marian.V850
09.12.23,20:50
Áno, klikol aj som počúval toho človeka
Taynee
10.01.24,06:55
DISE neodstráni problém, len sa počas neho endoskopicky zistí, ci máte problém v horných alebo dolných dýchacích cestách. Robí sa to v celkovej anestézii, kde prechádzajú počas spánku endoskopom vaše dýchacie cesty.
marleau
10.01.24,07:44
mne pomohlo schudnúť 40 kg, aspoň zatiaľ
marleau
10.01.24,07:47
schudni na 90 a myslím, že si z najhoršieho vonku
ako som ja schudol? nejem pečivo, nepijem alkohol, na večeru nič alebo málo kalórií, cez deň tak normálne a pohyb, veľa pohybu, ak nemáš inú námahu, stačí chôdza, nie beh, ten ničí kĺby, tri mesiace a 28 kg išlo ako keď vyleješ vedro