Banix
05.12.23,10:45
Dobry den viete mi prosim poradit? V praci mam ako benefit cafeteriu, ja si platim iba urcite percenta, lenze zamestnavate mi nevie povedat presne kolko. Napriklad: objednam si z cafeterie 50€ poukazku, ale nemalo by sa mi strhnut z vyplaty 50€, ale menej, iba dan. Potrebovala by som vediet kolko to vlastne je. Zamestnavatel mi povedal, ze to sa neda takto povedat, ze to zalezi od vysky platu.. chcela by som si len overit, ci sa mi strhne naozaj taka suma (dan), aka sa mi ma. Dakujem za odpoved
misoft
05.12.23,10:21
No - podľa mňa - strhne toľko, koľko uzná za vhodné! Benefit nie je nárokovateľný (je to nejaká "odmena")! Príspevky na stravu (akákoľvek forma) je presne stanovený - je to dané zákonom.
Jana Motyčková
05.12.23,13:28
Zrejme ide o to, že ide nepeňažný príjem, ktorý nie je oslobodený od dane. Čiže tých 50 € síce zamestnávateľ zaplatí, ale musí to u zamestnanca zdaniť a zodvodniť. Zrážka poistného je u väčšiny zamestnancov 13,4 %, a preddavok dane by sa vypočítal väčšinou ako 19 % z ( 50 - 13,4 %). Ale pri vyššom príjme to môže byť 25 %, pri nižšom príjme menej.
jslancik
05.12.23,17:18
veď napíš, koľko sa ti strhlo pri nejakom konkrétnom prípade.
Banix
05.12.23,18:24
Ďakujem
veronikasad
06.12.23,06:51
Dušan, netrep. Choď radiť tam, kde tomu aspoň trochu rozumieš.