zdehima
08.12.23,10:58
Poprosil by som o radu.
Ako sa správne riešiť na schôdzi SVB prípad ,ked jeden z vlastníkov,meška a zúčastní sa až od cca. polovice prebiehajúcej schôdze?

Má ešte právo hlasovať?
Uvedie sa do zápisnice -prítomný na schôdzi?
ivka70
08.12.23,10:11
Ma pravo hlasovat, od dalsieho hlasovania, od kedy prisiel.
V predchadzajucich hlasovanich nebude zapocitany, v nasledujucich ano.
zdehima
08.12.23,10:26
Velmi dakujem za odpoved,ešte by som potreboval vedieť ako tohto vlasnika evidovať v zápisnici (prezenčka,Počet prítomných na schôdzi)
ivka70
08.12.23,11:24
do prezencky normalne zapisat a pri kazdom hlasovani predsa pises pocet pritomnych, za , proti, zdrzal sa ...nie?
este ti moze niekto aj odist pocas schodze ...to ako poriesis? :)
sito
08.12.23,11:56
Prezenčná listina zo zhromaždenia SVB nie je hlasovacou listinou. Na schôdzi sa prijímajú rozhodnutia zo zákona nadpolovičnou väčšinou, dvojtretinovou väčšinou prípadne hlasom všetkých vlastníkov. Veci ktoré nie sú uvedené v týchto kategóriach o tých rozhoduje nadpolovičná väčšina prítomných na schôdzi. Pri každom hlasovaní by mal byť v zápisnici uvedený skutočný stav prítomných na schôdzi. Koľko hlasov bolo za, koľko proti a koľko nehlasovalo za návrh.

Ale vie sa to robiť aj tak, že vedúci schôdze sa pýta, je niekto proti, nikto. Zdržal sa niekto hlasovania, nikto. Teda všetci sú, súhlasia s návrhom, (podľa prezenčnej listiny). Aj tí, čo zo chôdze odišli a hlasovania sa nezúčastnili. Pokiaľ je dosiahnutá požadovaná väčšina aj bez odídených, je to v poriadku. Ale, ak nie a ich hlasy sa počítajú ako prítomných na schôdzi podľa prezenčnej listiny. Je to podvod! Či, je to podvod? :D