Danyella
10.12.23,15:23
Môže zamestnávateľ u zamestnanca zamestnaného na dobu neurčitú trvať pri povýšení na skúšobnej dobe? Ďakujem.
veronikasad
10.12.23,14:45
chce mu dať po povýšení novú skúšobnú dobu ?
Tweety
10.12.23,15:05
Platí §45ZP
(1)V pracovnej zmluve možno dohodnúť skúšobnú dobu, ktorá je najviac tri mesiace, a u vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti štatutárneho orgánu alebo člena štatutárneho orgánu a vedúceho zamestnanca, ktorý je v priamej riadiacej pôsobnosti tohto vedúceho zamestnanca, je najviac šesť mesiacov. Skúšobnú dobu nemožno predlžovať.
ALe ak máš na mysli povýšenie na tzv. skúšku- SD, to je možné definovať dodatkom k PZ( doba určitá) Nie je to potom už SD podľa ZP §45.
ivka70
11.12.23,02:29
Asi nema na mysli skusobnu dobu pri pracovnej zmluve ale skor preradenie na tu vyššiu pozíciu docasne len na nejaku urcitu "skusobnu" dobu.

Dodatok k pracovnej zmluve o zmene pracovneho miesta moze byt aj na dobu urcitu, cim pokryje to skusobne obdobie, nema to nic spolocne so skusobnou dobou zmluvy.
Ak sa v tej dobe neosvedci na pozicii, vracia sa po skonceni trvania dodatku na urcitu dobu na povodne pracovne miesto.
To sa robi bezne.
Tweety
11.12.23,08:11
Dala som to tam preto, že o SD je tam všetko,, kedy sa dohoduje a poslednou vetou je definované aj to, že ju nemožno predlžiť.
ivka70
11.12.23,09:12
To je ok, ja sa len snazim vysvetlit autorke otazky, ako to moze fungovat. V jednej nemeckej firme tiez takto dostavaju na 6 mesiacov veducu funkciu "komisarisch" a po 6 mesiacoch im to potvrdia definitivne. A zvycajne ide o ludi, ktori vo firme uz roky robia ...a nahradzaju odchadzajucich nemeckych sefov.Na 6 mediacov dostanu najskor dodatok zmluvy. Potom dalsi na neurcito.
Ide o "skusobny dobu" na funcii, ktora ale nesuvisi so skusobnou dobou so ZP.
Tweety
11.12.23,09:28
OK, nie je SD ako SD, zadávateľka mohla otázku lepšie definovať.
Danyella
11.12.23,21:03
Ďakujem veľmi pekne za odpovede, pomohli ste mi, chápem to tak, že štandardnú skúšobnú dobu podľa §45ZP zamestnávateľ opätovne pri povýšení dať nemôže, ale môže dodatkom povýšiť dočasne na dobu určitú, ak sa zamestnanec osvedčí, ďalší dodatok je už na dobu neurčitú. Ďakujem