jozkom
11.12.23,17:10
Môže setrička obvodnej lekárky podmieňovať poskytnutie zdravotnej starostlivosti nosením rúška v ambulancii?
ivka70
11.12.23,16:25
Moze.
Kedze nejde o zivot zachranujuci ukon a sukromna ambulancia, podmienky vstupu do ambulancie urcuje lekar (a sestra interpretuje). Kazdopadne ide o jej ochranu, na ktoru ma urcite narok.
Je slobodna volba lekara, komu podmienky nevyhovuju, moze si najst ineho lekara.
red john
11.12.23,16:44
Ano moze.

Momentalne je vyssie mnozstvo nemocnych s ochorenim na chripku a horne dychacie cesty. Osobne by som tu hladal pricinu tohoto opatrenia.
Čo je lepsie ?
1. Vydrzat s ruskom urcity cas = cca 10-15 minút
alebo
2. Vydrzat doma urcity cas = cca 7 dní

Zakon a ani ziaden predpis to momentalne sice nevyzaduje, no pocas urcitej doby plati
" Hoci už prekrytie horných dýchacích ciest nebude v nemocniciach, v čakárňach
a v ambulanciách lekárov, v domovoch sociálnych služieb a v lekárňach od 15. mája 2023 povinné, nosenie respirátora návštevníkom v týchto priestoroch odporúčame. Nachádzajú sa v nich zraniteľné skupiny osôb – ľudia s akútnymi či chronickými ochoreniami, imunokompromitované osoby, tehotné ženy či osoby vo vyššom veku."
https://korona.gov.sk/povinnost-nosit-ruska-a-respiratory/
katedrála
13.12.23,08:55
ja som sa s tým stretla koncom leta,bola som s otcom na ambulancii orl , vyžadovali respirátor no ok, ale ked este chceli aby mal ťažko chodiaci pacient s barlami aj návleky no úplne bez pochopenia,vyslovene lekárka to vyžadovala čo na to dodať
buchač
13.12.23,09:26
vyslovene lekárka to vyžadovala čo na to dodať
=====================
A ty si urobila/povedala čo ? NIČ ???
Nuž, ak je to fakt, tak si urobila chybu.
katedrála
13.12.23,09:41
predstav si ty mudrlant,že som jej svoje povedala,samozrejme že siel do ambulancie bez návlekov ale tie jej reči co mala okolo toho,jednoducho arogancia a nadradenost na prvom mieste u tejto lekárky,ona sa tak správa k všetkým žiaľ aj takáto je realita,nikde inde som sa s tým nestretla len u nej
buchač
13.12.23,09:52
Neurážaj sa...a neurážaj.
Pýtal som sa len pre info.

Ver tomu, že ku mne by sa takto nesprávala...onehdá som jednu lekárku tak dal do richtigu, že na konci rozhovoru (lepšie povedané = môjho monológu) sa ospravedlňovala.