azorek22
12.12.23,19:18
Odvolací súd potvrdil rozsudok súdu prvej inštancie, pričom proti tomu rozhodnutiu je prípustné dovolanie. V spore išlo o to, že ma spolumajiteľ domu dal na súd a chcel celý dom pre seba. Aj odvolací súd dom prisúdil mne, s tým, že jeho mám do 60 dní vyplatiť. Dnes som si bol od neho pre kľúče, tie mi však nedal, že on sa odvolal ďalej a nie je to teda moje. Ako postupovať? Mám mu poslať peniaze? Akým spôsobom, ešte mi niečo príde zo súdu ako peniaze vyplatiť? Potrebujem odpojiť elektrinu a vodu, nakoľko on občas dom ďalej užíva a bojím sa, že mi príde uhradiť horibilnú čiastku. Na kataster musím ísť s rozsudkom, či bude dom automaticky na mňa prepísaný?
misoft
13.12.23,04:38
Máš potvrdenú právoplatnosť súdneho rozhodnutia? Ak máš, naklušeš na kataster, podáš návrh na vklad na základe právoplatného súdneho rozhodnutia. Peniaze mu nevyplácaj, daj ich do notárskej úschovy - nebudú tvoje, ale ani jeho, pokiaľ nesplní podmienky rozhodnutia. Ak by nesplnil - je to marenie výkonu súdneho rozhodnutia, ak by tam býval a neplatil ani za energie a nájomné (musíš mu doručiť nájomnú zmluvu - doporučene do vl. rúk, ak nepreberie - bude sa to po skončení doručovacej doby považovať za doručené a platné), už by to bolo bezdôvodné obohacovanie.
hanelie
13.12.23,06:15
Notárska úschova je riziková radšej banková vinkulácia
azorek22
06.01.24,17:20
Ďakujem za rady. Pre info, mám potvrdené, že rozhodnutie súdu je právoplatné. Súd sám poslal na kataster info, na katastri je už plomba. Nebolo teda už treba robiť návrh na vklad. Teraz mám problém s vyplatením, nakoľko mi nechce dať číslo účtu, že však mám jeho adresu a mám mu peniaze poslať poukážkou.