dara58
05.10.06,08:37
Ako postupovať pri zaučtovaní dokladu ( paragon ) o nákupe toavru ( čerpadlo ) v Českej republike? Doklad je vystavený s daňou platiteľom DPH v ČR. Ďakujem.
Tweety
05.10.06,06:41
Ako postupovať pri zaučtovaní dokladu ( paragon ) o nákupe toavru ( čerpadlo ) v Českej republike? Doklad je vystavený s daňou platiteľom DPH v ČR. Ďakujem.AK nie ste platcom dph v ČR, tak dph vstupuje do OC čerpadla, takže podľa jeho hodnoty to bude buď majetok-odpisovať, alebo spotreb. materiál.
kacena26
05.10.06,06:47
ja mám tiez jednu otázku
nasa firma zvažuje nákum stroja v ČR ako to bude s DPH? a co ked mi príde fa v českých korunách? este nenám skúsenosti s obchodom v zahranicí sme platcami DPH.
Tweety
05.10.06,06:58
ja mám tiez jednu otázku
nasa firma zvažuje nákum stroja v ČR ako to bude s DPH? a co ked mi príde fa v českých korunách? este nenám skúsenosti s obchodom v zahranicí sme platcami DPH.Ak budete obaja registrovaní pre daň vo svojom štáte, tak bude fa bez dhp a vy uplatníte samozdanenie. Fa budete prepočítavať kurzom.
kacena26
05.10.06,07:01
dakujem...
dara58
05.10.06,11:06
Ešte sa chcem spýtať, podľa akého § zákona o dani z príjmu a zákona o DPH
vstupuje DPH zaplatená českému platiteľovi do OC zakúpeného čerpadla.
Ďakujem
Tweety
05.10.06,11:15
Ešte sa chcem spýtať, podľa akého § zákona o dani z príjmu a zákona o DPH
vstupuje DPH zaplatená českému platiteľovi do OC zakúpeného čerpadla.
ĎakujemAK nie si registrovaná pre dph v ČR , nemôžeš si uplatniť vrátenie českej dane u nás. O dani hovorí zákon o dph.
dadka1990
05.10.06,11:24
A môžem si DPH dať do daňových nákladov?
ata111
05.10.06,12:07
áno - viď prísp.2/ do nákladov vstupuje cena s DPH prerátaná aktuálnym kurzom NBS.
Lucia7
05.10.06,12:07
Ako postupovať pri zaučtovaní dokladu ( paragon ) o nákupe toavru ( čerpadlo ) v Českej republike? Doklad je vystavený s daňou platiteľom DPH v ČR. Ďakujem.

Ak ste platci DPH, treba poskytnúť českej firme Vaše IČ DPH a ak existuje doklad o preprave alebo dodaní čerpadla do SR, potom Vám vystavia faktúru bez DPH s tým, že Vy urobíte samozdanenie a odpočítanie dane.
renča1
06.10.06,05:23
Ešte sa chcem spýtať, podľa akého § zákona o dani z príjmu a zákona o DPH
vstupuje DPH zaplatená českému platiteľovi do OC zakúpeného čerpadla.
Ďakujem

§ 19 ods.3 písm.k) zákon o dani z príjmu