Lucia mester
14.12.23,10:56
Dobrý deň. Mám otázku ohľadom uznania priepustky od Ortopedickeho technika.Podla môjho názoru nejde o zdravotnícke zariadenie a teda zamestnávateľ nemá povinnosť takúto priepustku uznať. Rozumiem tomu správne? Ďakujem za odpovede
Tweety
14.12.23,10:04
Nie je to ošetrenie, vyšetrenie v zdravotníckom zariadení podľa §141 odst.2. Nebude teda platený náhradou mzdy.

(2)Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:
a)vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení
xisca
14.12.23,10:42
priepustku Vášho zamestnanca som nevidela , takže neviem v akom zariadení bol na vyšetrení , ale poznám ortopedického technika , ktorý pracuje v spoločnosti, ktorá poskytuje lekársku starostlivosť v ortopedickej protetike a spoločnosť je poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v špecializovanom odbore ortopédia a ortopedická protetika. Možno aj Váš zamestnanec bol na vyšetrení v zdravotníckom zariadení.
Negoce
14.12.23,11:41
podľa § 7 zákona č. 578/2004 nie je ortopedická protetika zaradená do ZZ , teda v takom prípade by som neuznala doklad
Lucia mester
18.12.23,05:45
Ide o predajňu zdravotníckych potrieb, zaoberajú sa aj výrobou protet.pomocok,ale zdrav. zariadenie to nie je....takže určite neuzname....ďakujem všetkým za odpovede