Ada.janjan
15.12.23,06:22
Som ôsmačka a chcem sa hlásiť na bilingválne školy. Jednotky mám, budem chodiť na doučovanie VJP a VŠP, ale stále sa neviem rozhodnúť. Jednu už viem kam dám(nem obchodná) ale druhú možnosť (kam chcem ísť asi viac) si neviem vybrať.
Metodka je veľmi blízko aj poznám veľa ľudí ktorý tam chodia, ale je veľmi ťažká. Bojím sa tých prírodovedných vied, lebo viem aké ťažke bývajú na gymply. Vadí mi aj to že je povinná maturita z dvoch pr. vied. Zasa na bilikovú by som musela ísť 1 hodinu, nemčinu mám na škole a veľmi ju mám rada, ale zdá sa mi že na bilikovú sa hlási viac detí. Maturitu si tam môžeš vybrať. Poradí mi niekto kto na M a B chodil alebo niekoho pozná? Ďakujem
ivka70
15.12.23,05:33
mas pocit, ze toto je stranke stredoskolakov?
A ked tak pozeram, bat by si sa mala najskor slovenciny ....
misoft
15.12.23,05:38
Si síce ôsmačka, ale tvoje písomné vyjadrovanie a znalosti spisovného jazyka svedčia o tom, že nemáš predpoklady ani na bilingválne gymnázium. Gramatické chyby, neznalosť používania interpunkcie = pri prijímačkách pohoríš. Najskôr sa zameraj na svoju slovenčinu a potom uvažuj, kde budeš študovať, pretože v tomto stave nemáš nádej ani na Bilíkovej, ani na Metodovej.
veronikasad
15.12.23,05:49
Dušan, nepreháňaš to s tým hodnotením ?
ivka70
15.12.23,05:57
mne tam vadi len ta hrubka, interpunkcia sa na internete nepouziva, to uz si zasa stara skola. :)
veronikasad
15.12.23,06:04
tiež som našla len tu jednu hrubku, to sa pritrafí hocikomu ...
občasník
15.12.23,11:18
ja tam veru vidím min. dve hrubky :) (ktorý v mn. čísle a gymply)... ach jaj... a že jednotky má... Bože, ako hlboko sme klesli...
Taserda
15.12.23,12:25
Zase, Slovensko je Bratislava a Bratislava Slovensko max tak po Trnavu je ešte ako tak Slovensko.
misoft
15.12.23,12:34
Ivka70 - pokiaľ používa diakritiku, mala by aj interpunkciu. Možno som stará škola - ale ctím si svoj rodný jazyk a takéto "zhoväďovanie slovenčiny" (s prepáčením za výraz) je mi proti srsti.
Dáša_
15.12.23,15:13
Ja osobne by som si vybrala to, čo je bližšie. Predsa len denne cestovať tam aj späť - to by som si vedela predstaviť využiť ten čas aj lepšie.