Severanka43
15.12.23,15:14
Ahojte, mám laptop Acker. Kúpila a pripojila som si externú obrazovku Samsung. Keď zapnem laptop a obrazovka je káblom k nemu pripojené, zobrazí sa mi len nápis ACKER a nič ďalej. Keď chcem začať pracovať, musím laptop vypnúť, odpojiť obrazovku, laptop zapnúť a keď sa normálne zapne, potom musím zapojiť káblom obrazovku. Čo je zle nastavené?
steelbull
25.01.24,20:03
prvé by som zisťoval, či notebook zostal na tom kroku "stáť" alebo či úplne zmrzol. treba tiež skontrolovať nastavenia BIOS, ale konkétny postup je ťažké dať takto formou chatu.
Severanka43
25.01.24,20:54
Podľa mňa úplne zamrzne. Lebo nereaguje na nič. Musím ho manuálne vypnúť.Nastavenie BIOS netuším, čo je.
steelbull
25.01.24,20:56
a keď ho vypínate, slačíte tlačidlo "power" alebo ho musíte dlho držať stlačené, aby sa vypol?
Severanka43
25.01.24,21:03
Dlho držať
steelbull
25.01.24,21:21
To znamená, že zmrzne. Toto je ale vec, ktorú je ťažko vyriešiť formou chatu. Bolo by potrebné urobiť hlbšiu diagnostiku priamo u vás, ale zmrznutie "neveští nič dobé".
Severanka43
26.01.24,05:14
Tak sa nedá nič robiť. A budem musieť vždy Laptop najskôr zapnúť a až potom pripojiť monitor. Ďakujem za snahu pomôcť.
misoft
26.01.24,05:26
Laptop ACKER nepoznám - nie je to nááááhodou ACER? Ak áno - uveď PRESNÝ model, typ, označenie. Mnohé NB majú dve grafiky - integrovanú a dedikovanú. Pri nenáročných prácach pracuje práve len integrovaná, pri náročnejších NB prepína na dedikovanú. OS musí mať k nej ovládač, pri zapnutí by sa ovládač mal aktivovať - vtedy by fungoval aj ex. monitor. V tvojom prípade asi NB zisťuje pripojenie ex. zariadenia, ale zacyklí sa pri prepínaní grafiky - jednoducho ju nenájde. Druhá možnosť je - chybný kábel, ktorý zabraňuje spusteniu NB Nenapísala si ako je prepojený NB s ex. obrazovkou - kábel je široký pojem.