verne
20.12.23,09:27
Mám takýto problém . Nájomnú zmluvu s Poľnohosp. družstvom mal v roku 2019 uzatvorenú pán XY, ktorý zomrel a všetky dedičné práva prešli na pána XZ, ktorý mi darovacou zmluvou daroval všetky pozemky. Na základe toho mi poľnohospodárske družstvo zaslalo Zmluvu o nájme polnohosp. pôdy tzv. vstup do právneho postavenia prenajímateľa podľa § 680 ods.2 Občianskeho zákonníka. Uvedená zmluva s XY bola podpísaná 31.12.2019 v trvaní 10 rokov.
Teraz moje otázky :
Je táto zmluva prenosná aj na tretiu osobu tzv. keď ja som ju získal Dedičskou zmluvou od ďalšej osoby a čo je hlavné ja sa s takouto zmluvou nestotožňujem.
Za 27 807 m2 dostanem ročné nájomné 67,27 € ale obci mám zaplatiť polovicu nákladov na daniach. Čo to je za nájom.
Môžem nepodpísať predloženú zmluvu, ktorú mi poslalo poľn. drustvo ? Keď mám výhrady voči zmluve - mám vôbec nejakú šancu brániť sa ? Lebo ma strašia ak nepodpíšem zmluva automaticky zo zákona stáva platnou.
Ja by som chcel na pozemkoch pestovať zemiaky, nakoľko niektoré sa nachádzajú v intraviláne, ale družstvo si ich užíva tak, že ich prenajalo blízkym rodinným príslušníkom- ale to je vedľajšie.
Čo v rýchlosti urobiť aby som niečo neopomenul zo zákona. Prečo sa nemôžem nijako brániť. Aj keby užívali pre mňa je uvedená zmluva nevýhodná, už len z toho postavenia, že som zaviazaný platiť dane za pôdu. Inde sa takéto veci po dohode vypúšťajú.
Je možnosť aj " Výpovede " ale ako je to, keď je zmluva uzatvorená na 10 rokov, to budem čakať toľko rokov na výpoveď ?

Za poskytnutie pomoci v mojich otázkach Vám veľmi pekne Ďakujem.
ivka70
20.12.23,09:33