Negoce
20.12.23,12:38
Dobrý deň,

správca bytového domu nechce pristúpiť na doručovanie dokumentov elektronickou formou. Čo s tým?
Doklady chce posielať doporučenou poštou, čo pre mňa nie je vyhovujúce (mám spravovať byt po úmrtí osoby- do dňa právoplatnosti dedičského konania ).
Ďakujem
ivka70
20.12.23,12:21
spravca BD nema povinnost elektronickeho dorucovania ....
Negoce
20.12.23,12:29
ale má možnosť zasielať
ivka70
20.12.23,12:49
to ale neznamena, ze ti musi vyhoviet ... budes musiet akceptovat standardne sposoby zasielania
Negoce
20.12.23,13:06
jasne, tento správca zaspal dobu
Chobot
20.12.23,13:35
Pokiaľ ide napr. o ročné vyúčtovanie a z neho vyplývajúce nedoplatok, tak je štandardné, že sa doručuje doporučenou poštou, aby bol dôkaz o doručení v prípade vymáhania nedoplatku. U iných dokumentov, napr. pozvánka na schôdzu, nevidím dôvod posielať doporučene, tam by stačilo hodiť pozvánky do schránky.

Ak teda ide o niečo dôležité, kde je potrebný dôkaz o doručení, tak si nemyslím, že zaspal domu, ale postupuje štandardným spôsobom. Alebo ty máš zriadenú a aktivovanú elektronickú schránku na portáli slovensko.sk?
Negoce
20.12.23,13:40
mám aktivovanú schránku aj pre seba ako FO , ale BD nepatrí do Verejnej správy, teda nemôže UPSV využívať.....
je možnosť dohodnúť si elektronické doručovanie dokumentov, aj iným spôsobom, nielen starým "tereziánskym" ......
napr. https://www.sbdzh.sk/elektronicke-dorucovanie/.....
existuje v KE aj aplikácia Nájomné ai.......
iba je potrebné chcieť......
marjankaj
20.12.23,13:56
Asi by si to tomu správcovi mal/a dať príkazom.
veronikasad
20.12.23,13:56
Mne chodí všetka komunikácia cez portál www.najomne.sk, kde som sa zaregistrovala - nie cez slovensko.sk, kde mám tiež elektronickú schránku ako podnikatel aj sukromná osoba.
avalik
20.12.23,17:42
elektronická komunikácia so správcom bytového domu by mala byť dohodnutä v zmluve o správe bytového domu a teda schválená vlastníkmi,
ak máš individuálnu požiadavku na ekomunikáciu (mimo zmluvne dohodnuté služby výkonu správy domu), ak má správca kapacitu, môže ti za poplatok vyhovieť a duplicitne, nezáväzne zasielať

ak na základe notárskeho zápisu si ty poverená spravovať nehnuteľnosť vlastníka, tak doklady adresuje na teba, na tvoju adresu
marjankaj
20.12.23,18:45
Nevieš,čo s tým? Vymeňte správcu.
sito
20.12.23,19:19
Od 1.12.2022 je správca povinný montovať vodomery s diaľkovým odpočtom. Aj 15.1.2023 ich nátlakom v bytoch o rok skôr namontoval. Negoce tuto sa to pre teba ligoce. :D "Cena na byt za prenos dát na spracovanie údajov. iba 1 x pre teplú aj studenú vodu. Prenos dát a spracovanie údajov - mesačne / byt. Cena zahŕňa bezplatný prístup užívateľa, vlastníka bytu na webportá www. ... No, vidíš niektorí nechcú, niektorí nemôžu, ale všetci ten prístup na web platiť musia. Tiež nátlakom. :D Takže ten správca nezaspal, ale míľovými krokmi sa hrnie do digitálnej budúcnosti.

niekto spieval tak 74 - 75 roku " ... digitálny svet, čísla miesto viet ... "