mariana11
21.12.23,10:12
Môže sa klientovi dať viac reklamných predmetov ,ak bude suma spolu prevyšovať 17€ ?
Lebo podmienka, že jednotlivý predmet je do výšky 17€ je splnená. Aj zákon o DPH spomína hodnotu za jeden kus. A nikde som nenašla, že nemôže dostať viac predmetov. Buď naraz , alebo aj viackrát v roku. Nejde o jeden balíček - napríklad darčekový kôš, kde by sa posudzovala cena komplet za to ,čo je v tom koši a bralo by sa to za jeden predmet.
Klient by dostal niekoľko jednotlivých predmetov, z ktorých by každý spĺňal podmienku do 17€.
Takto to ja chápem. Je to tak?
veronikasad
21.12.23,09:20
o aký reklamný predmet ide a aká je celková hodnota pre jedného klienta ?
mariana11
21.12.23,09:27
Myslím, že je jedno o aké predmety ide. A hodnota môže byť rôzna. Aspoň si myslím, že nemusí dostať každý klient rovnaké predmety a ani v rovnakej sume. A predmety sú zakúpené rôzne. Napr. zapalovač za 1,5€, USB kľúč za 15, tričko za 16, diár za 8€ a pod.
Tweety
21.12.23,09:55
Samozrejme, že to nemusí byť len jeden reklamný predmet. Možno ti to pomôže https://podpora.financnasprava.sk/455390-V%C3%BDdavky-na-reklamn%C3%A9-predmety
mariana11
21.12.23,10:31
ďakujem za potvrdenie. Ten článok som čítala a aj asi 30 ďalších. Ale zmiatol ma jeden článok, kde to bolo tak nejasne napísané, že som zneistila...
Ja len nechápem, ako to ty stíhaš toľko radiť... Ja ledva stíham svoju prácu. Ale veľmi si vás- poradkyne / je vás tu viac, čo všetko stíhate/ za to vážim. Ďakujem
Negoce
21.12.23,11:17
celkom nie je jedno aké predmety ideš dávať, nie všetci môžu dávať alkohol (nemám na mysli tiché vína), cigarety a pod.
veronikasad
21.12.23,11:56
Presne ten alkohol som mala na mysli, či niekomu nechce dať celý kartón...