monika040
28.12.23,08:00
Moja mamina sa práve zasekla vo výťahu spolocnosti Schindler v zdravotníckom zariadení, vraj ju vyslobodia do pol hodiny, dúfam... Má právo na nejaké odškodnenie? Hnevá ma ten prístup , čakajte prídeme do pol hodiny ... Keby tam bolo aj dieťa, alebo niekomu prišlo zle, pol hodiny je dlhá doba... Snáď to nebude ešte dlhšie...
buchač
28.12.23,07:07
Ak toto všetko myslíš vážne, tak nie si normálna...

Ty kokos...mater ešte stále vo výťahu a dcéra už uvažuje o odškodnení.
Toto je už choré.

Ale ako pozerám, tak takých " jasnozrivých otázok " máš viacero...
monika040
28.12.23,07:16
Hmm v serióznej spoločnosti by malo byť nejaké odškodnenie samozrejmosťou, ale na Slovensku asi nie :D mne to príde normálne , môj zákazník by dostal aspon nákup zdarma , ale.očividne tu slusnosť nie je v móde. Proste ma zau
jíma , či by relatívne mal človek nárok...
marjankaj
28.12.23,07:30
Nabudúce ťa odvezú výťahom zadarmo. Alebo by si radšej chcela aby ti zaplatili cestu okolo sveta?
pavol54
28.12.23,07:40
aká škoda jej preukázateľne vznikla tým že bola zaseknutá ?
buchač
28.12.23,09:05
monika040 (Dnes 09:16) Hmm v serióznej spoločnosti by malo byť nejaké odškodnenie samozrejmosťou, ale na Slovensku asi nie mne to príde normálne , môj zákazník by dostal aspon nákup zdarma , ale.očividne tu slusnosť nie je v móde. Proste ma zau
jíma , či by relatívne mal človek nárok...
======================
V serióznej spoločnosti existuje nárok na odškodnenie...si predstav, že dokonca aj na Slovensku to funguje.

Otázkou ale je, aké odškodnenie a hlavne z akého titulu by k jeho plneniu malo dôjsť.
Nejak nepíšeš,, že by k niečomu došlo.

V serióznej spoločnosti sa nik nesnaží (doslova) oyebať jedinca alebo firmu a prísť k bezpracnému zisku.
Takže nám tu nič nevrav o nejakej slušnosti...nejak sa to v tomto prípade nehodí.

...a ten nárok ?
Aj tu platí vyšší princíp, takže snívaj o nejakom odškodnení naďalej.
monika040
28.12.23,09:40
Ok , nadávky to som mohla čakať, pýtala som sa, odpovedali ste svojsky ???????? Nakoniec sa dostala von po pol hodine, ale nie vďaka spoločnosti Shindler oni neprišli....Škoda... Prečo sa.pýtam na odškodnenie? Lebo keby už len taká možnosť bola spoločnosti by si dali viac námahy , aby kontrolovali svoje výťahy... Keby sa tam zaseklo malé dieťa? Starší človek, alebo keby tam človek potreboval rýchlu pomoc? Straší ma ak je niekto niekde uväznený, nejde mi o peniaze... Chcela som ale vedieť, či na ne má človek prípadne nárok, podľa mňa by mal mať... Ani sa nik neosoravedlnil a čísto majú... Ako sa má tomuto predcházdať, keď za uväznenie človeka v ich výťahu nemajú postih? Možno netušíte koľko taký servis stojí, ja ako majiteľka objektu kde oni spravujú výťah ako prídem k tomu, že tam uväznia ľudí? Na zákazníckej linke taký prístup bezcitný, do pol hodiny sme tam? Keby sa dalo aspoň komerčne poistiť na odškodnenie.pei zaseknutom výťahu, majitelia by si dali väčší pozor...
Martuk
28.12.23,09:42
ako tu uz bolo spomenute, najprv zadefinuj, k akej ujme , ci uz na zdravi alebo majetku doslo, potom je mozne sa lepsie vyjadrit. Po dalsie je divne, ako uz spomenul buchac, ze tvoja mama je zaseknuta vo vytahu a ty namiesto pripadnej komunikacie s nou a pripadneho zalarmovania zachrannych zloziek hned pises na net a cudzich ludi, ktori v ziadnom pripade nie su trestnopravne zodpovedni za zlu radu, ziadas radu, ako sa dostat k prachom, na ktore momentalne podla tvojho popisu NEMAS NAROK!!!!
monika040
28.12.23,09:51
S ňou som volala... Potom mi napadlo, čo všetko by sa mohlo stať... Následne mi napadlo či má človek nárok na odškodnenie? Ja by som ho aj tak nežiadala, neviem ani ako prikázať, že tam bola... Myslela som, že dostanem odpoveď na serióznu otázku ktorá je položená v nadpise... Ale to sa dnes nenosí , slušnosť... A práve preto nadávky, lebo vidíte čo chcete, že chcem niekoho obrať o peniaze... Ja len chcem aby mala spoločnosť prevádzkujúca výťah strach o človeka zaseknutom vo svojom výťahu a ako inak ak nie finančne? Pre mňa.osobne je moja sloboda a môj život viac ako peniaze, ale spolocnosť počúva len na.peniaze... Ak by niekto dostal zástavu srdca zo strachu? Alebo tam nejaké dieťa plakalo? Myslela som, že v porade dostanem.odpoveď, nie nemáte nárok, alebo máte nárok pokiaľ sa stane ujma... Prípadne aká musí byť tá ujma... Ale je to tu.len ako Facebook očividne ???? Tak si dajte pivko a.pokračujte v útokoch na ľudí.
Tweety
28.12.23,10:03
Veď mama môže žiadať odškodné od spoločnosti spravujúcej výťahy. Doloží potrebné doklady dokazujúce skutočnosť a uvidíš či pochodíš alebo nie. Má právo žiadať. Ak nepochodí u nich, môže podať šťažnosť na súd, veď žijeme v demokracii. A je mnoho ľudí, čo dostali odškodné len tak, pre nič za nič. ( napr. taký bývalý minister spravodlivosti a ten teda netrocháril...)
OneUp
28.12.23,10:06
Presne ako pises. Okamzite sa tu zbehli primitivni mudrosraci. Samozrejme , ze v slusnom state by si sa dockala odskodnenia. Aspon moralneho ospravedlnenia. Zvlast v nemocnici. Mohol sa tam ocitnut clovek, ktory potrebuje akutnu rychlu pomoc . Ani tu sa nedockas normalnej odpovede - v zahnojenej Porade
P.s. A teraz citaj reakcie zakomplexovanych debilkov. Ktory prvy, trafeny zagaga
monika040
28.12.23,10:07
Ďakujem pekne za slušnú odpoveď. Nejdeme o nič žiadať , ja som bola aj dosť nahnevaná keď som túto otázku písala, nepáči sa mi prístup k mojej mamke na zákazníckej linke a môj mozog už produkoval, čo všetko sa môže stať ak sa ku človeku nedostane pomoc. A hlavne keď ide o zdravotnícke zariadenie kde by niekto mohol od strachu aj dostať zástavu srdca, je chorí a nevládze stáť... Proste som sa "rozjela" ale naozaj vďaka za slušnú odpoveď , vážim si ju
duves
28.12.23,10:16
Má, môže sa cely deň voziť vo výťahu zdarma.
pavol54
28.12.23,11:25
veď som sa hneď pod príspevkom pýtal akú škodu utrpela? ani si si ho nevšimla.
Odškodniť sa dá len vzniknutá škoda(NEUHRADENÉ VLASTNÉ NÁKLADY).
všetky výťahy musia byť po pravidelnej revízii a aj tak niečo stane. Ak ho otvárala firma, ktorá ten výťah neservisuje, tak tá môže požadovať úhradu nákladov na otvorenie, ale to jej škoda ak je neuhradí majiteľ.
Martuk
28.12.23,11:38
priama otazka: Utrpela tvoja mama nejaku skdou, ci uz na zdravi alebo na majetku. Ak je odpoved ano, tak pravnik a obciansko pravne konanie. Ak je odpoved nie, tak mas smolu.

Okrem toho, ak si vedela, v ktorom zdravotnickom zariadeni tvoja mama je a ak si mala dojem, ze je ohrozena na zivote alebo zdravi, tak si mala okamzite kontaktovat zachranne zlozky a nie vypisovat na net.

Keby doslo aj k tebou popisovanemu pripadu (dieta, starsi clovek, chory clovek), tak vzhladom na tvoju nepritomnost na danom mieste aj tak nic neurobis. Mala by si len jednu jedinu moznost, ktoru som uz spominal a to kontaktovat zachranne zlozky. Tie nepotrebuju v pripade ohrozenia zdravia, teda ked sa bavime o cloveku zaseknutom vo vytahu, ktory by bol ohrozeny na zivote, povolenia. Skratka tam nabehnu a dostanu ho von.
Martuk
28.12.23,11:41
Tweety ti vcul dala dobru radu, tak pripadne vyskusaj a uvidis. Este to mozes skusit medialne zverejnit, ale pochybujem, ze ti to pomoze, totiz ono by bolo asi aj zaujimave vypocut si zaznam jednak z kabiny, ak tvoja mama prostrednictvom bezpecnostneho tlacitka kontaktovala servis, resp sluzbu a takisto aj tvoj rozhovor s operatorom na zakaznickej linke. Mozno by sme tu boli vsetci prekvapeni za info, ktore nebolo povedane.
vlado 33
28.12.23,11:49
Áno, máš nárok na jedno veľké ospravedlnenie. Stačí zavolať na kontakt +421 2 32 72 41 11 a opísať problém. Je aj druhá možnosť, kontaktovať príslušného právnika. Za tvoje peniažky, ti to vysvetlí:D
sito
28.12.23,12:14
Noo, extrém. Ale extrémnejšie je, ak ide človek na dovolenku, nie z nemocnice a zasekne sa výťah a lietadlo odletí, nečaká na meškajúceho. A ešte extremnejšie je, ak človek pričinením výťahu príde o svoj život, nenahraditeľná škoda, že?

No z iného súdka. Dnes v telke, niekde v Taliansku. Diaľkový odpočet vody, prišla faktúra na 15 000 €. Odberateľka napísala sťažnosť, potom skolabovala, odviezli ju do nemocnice. Do nemocnice prišla omluva a opráva fakturácie na 54 €. No a odberateľka to neprežila. Že nemôže žiadať odškodné, že? A ak by, od koho? Vodární, či nemocnice? :mee:
vlado 33
28.12.23,12:31
Myslíš, že dediči sú tiež v smútku? Chudera odberateľka, doplatila na vodárne, sa smejem.
sito
28.12.23,13:15
:D A myslíš, ak myslíš, že keby teba šľaktrafilo z vody, by si sa nesmial, dosmial? A čo dedičia, tvoji?
pavol54
28.12.23,13:32
SITO - právnikov je veľa, kým nie je lukratívny spor vyhratý a potom je veľa mudrujúcich ako sa volal ten právnik(Bžán) čo vyhral spor o Gabčíkovo,? Keby bol prehratý platia aj naše deti štandardnú cifru, keď ho vyhral, tak zrazu štandardná cifra je veľká odmena.
Podobne je to aj s tou odberateľkou, na 15 000 nezoženieš dobrého právnika čo chodí na súd vyhrávať.
podobne aj s tým výťahom, kým nepozná škodu je to hypotetická debata
pavol54
28.12.23,13:34
tu je to zadarmo, v právnickej kancelárii len debata aspoň 250 za začatú hodinu
sito
28.12.23,14:01
:D Slovenské .údy, slovenská spravodlivosť, do..baná!
Jarka 1
28.12.23,20:25
Celkom dobre si viem predstaviť situáciu, že niekoľko mesiacov vopred objednaný chudák pacient ide na vyšetrenie, ktoré zmešká, lebo zostal zaseknutý vo výťahu v zdravotníckom zariadení. A viem si predstaviť aj to, že z nejakého dôvodu nenájde u lekára pochopenie a bude preobjednaný o ďalších pár mesiacov. No a zdá sa, že sa potom môže ísť sťažovať tak akurát na lampáreň... Zbytočné ďalej rozoberať.
misoft
28.12.23,21:26
Tvoja mama má právo na odškodnenie, ale na odškodnenie musí byť dôvod: poškodenie zdravia, poškodenie majetku, iné straty spôsobené práve zdržaním v zaseknutom výťahu - to MUSÍ DOLOŽIŤ.
Ono totiž - ty si myslíš, že ak sa výťah zasekne, okamžite nabehne technik a uvoľní ho? Omyl - zlatá moja - výťah sa mohol zaseknúť z nejakej technickej príčiny: mechanická porucha, elektrická porucha, nesprávne používanie výťahu, preťaženie výťahu. A mechanik MUSÍ najskôr uviesť výťah do núdzového režimu - teda musí ho ovládať ručne (v strojovni), musí zistiť príčinu a tú následne odstrániť, alebo výťah odstaviť. A to sa OKAMŽITE nedá vykonať.
Len sa modli, aby nezistili, že práve ONA zapríčinila to "zaseknutie" výťahu - NEDOPLATÍ SA!!!! Príde jej faktúra na pár stovák (možno i tisíc) €. Potom už bude mať dôvod byť v nemocnici, až z toho skolabuje - ale to z toho už odškodné NEVYSÚDI!
OneUp
29.12.23,06:56
technik musi predovsetkym okamzite vyslobodit osobu uviaznutu vo vytahu. By ma zaujimalo ako mohla starsia zena zapricinit zaseknutie vytahu ?
buchač
29.12.23,08:12
monika040
- Ok , nadávky to som mohla čakať, pýtala som sa, odpovedali ste svojsky ???????? Nakoniec sa dostala von po pol hodine, ale nie vďaka spoločnosti Shindler oni neprišli....Škoda... Prečo sa.pýtam na odškodnenie?
- Lebo keby už len taká možnosť bola spoločnosti by si dali viac námahy , aby kontrolovali svoje výťahy...
- Keby sa tam zaseklo malé dieťa? Starší človek, alebo keby tam človek potreboval rýchlu pomoc? Straší ma ak je niekto niekde uväznený, nejde mi o peniaze...
- Chcela som ale vedieť, či na ne má človek prípadne nárok, podľa mňa by mal mať... Ani sa nik neosoravedlnil a čísto majú...
- Ako sa má tomuto predcházdať, keď za uväznenie človeka v ich výťahu nemajú postih?
- Možno netušíte koľko taký servis stojí, ja ako majiteľka objektu kde oni spravujú výťah ako prídem k tomu, že tam uväznia ľudí? Na zákazníckej linke taký prístup bezcitný, do pol hodiny sme tam?
- Keby sa dalo aspoň komerčne poistiť na odškodnenie.pei zaseknutom výťahu, majitelia by si dali väčší pozor...
===========================
Odrážka po odrážke :
- Žiadne nadávky, len čisté konštatovanie patričnými výrazmi.
- Keby si bola v obraze, tak by si vedela, že výťahy sú pravidelne kontrolované
- Malé dieťa nemá čo robiť samé vo výťahu.
- Nemá...
Nechápem, prečo by sa mal niekto ospravedlňovať za technickú chybu.
To aj výrobca áut sa ospravedlňuje prostredníctvom servisu za pokazené auto ???
- Aha...takže výrobca výťahov schválne väzní ľudí a dalo by sa tomu predchádzať nejakými postihmi ??? Pfúúú, tak tak toto len tak nevymyslíš.
- No schválne...povedz nám, že koľko stojí taký servis...
- Všetko sa dá poistiť, tomu ver...len ako by na teba pozerali v poisťovni, tak to je už iná pesnička.

P.S. 1:
K jednej z odpovedí snáď len podotknem, že som dávno nečítal takú znôšku drístov.

P.S. 2:
Kto vie, čo stará vystrájala vo výťahu a tak nečudo, že ostala zaseknutá.
misoft
29.12.23,08:31
Čítal si? Asi nie. A vyslobodenie? Skús to v nemocnici, kde sú posuvné dvere a všetko je vo výťahovej murovanej šachte.

Ale keďže to píšeš ty - tak to musí byť asi pravda - asi si odborník na výťahy, na ich konštrukciu.
Jeden Hňup - vieš ty prd.
pavol54
29.12.23,09:03
duško každé dvere sa dajú "otvoriť", ideálne sa dá do nej vstúpiť ak stojí kabína medzi poschodiami:)
OneUp
29.12.23,10:25
aj u nas su posuvne dvere a otvorim ich za 10 sekund specialnym klucom pre vytahy
pavol54
29.12.23,11:01
Nastúpi upratovačka do firmy a vedúci jej hovorí:
Ako prvé treba umyť kabínku výťahu.
otázka: Stačí na prízemí alebo na všetkých poschodiach?:)