Lulaaa
05.10.06,09:01
Ahojte poraďáci. Chcem sa opýtať,či som povinná požiadať o predaj spotrebiteľského balenia v daňovom voľnom obehu colný úrad? Vediem účtovníctvo reštaurácii, ktorá predáva alkohol, ktorý je rozlievaný a nie predávaný ako balenie. Lebo podľa zákona 278/2006 §44,§51f mi to nie je jasné.
martaf
05.10.06,08:43
áno, do 31.10.2006 ak ak je to szco vypis zo ZR, ak je to sro tak vypis z OR nie starsi ako 30 dni a vypis z registra trestov konatela a zodpovedneho zastupcu tiez nie starsi ako 30 dni, vsetko originaly, ziadost a prilohu si najdes na www.colnasprava.sk, alebo ak chces a posles mi emilovu adresu tak ti vzory mozem poslat
korduľa
05.10.06,08:47
ahojte poradaci, potrebovala by som poradit,
firma predavala alkohol a cigarety ako restauracia, sro-ka sa ale predalaa novy majitel nebude predavat ani cigy ani alkohol,co vsetko treba v tomto pripade urobit, pripadne kde a co treba odhlasit ci nahlasit, kazdy mi radi ine tak neviem
korduľa
05.10.06,10:01
ahojte poradaci, potrebovala by som poradit,
firma predavala alkohol a cigarety ako restauracia, sro-ka sa ale predalaa novy majitel nebude predavat ani cigy ani alkohol,co vsetko treba v tomto pripade urobit, pripadne kde a co treba odhlasit ci nahlasit, kazdy mi radi ine tak neviem
v zakone je uvedene, ze colny urad odoberie odberny poukaz,
c) odberný poukaz nebol použitý na nákup liehu oslobodeného od dane v priebehu 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov od dátumu jeho vydania,

takze podla toho by nebolo treba na colny urad nahlasovat nic,ale neviem co danovy urad,
Janiela
06.10.06,04:33
Musí sa firma na colnom úrade registrovať, ak k 31.12.2006 zruší živnosť? Myslím, že nie. Okolie tvrdí, že áno.
korduľa
06.10.06,07:30
Musí sa firma na colnom úrade registrovať, ak k 31.12.2006 zruší živnosť? Myslím, že nie. Okolie tvrdí, že áno.



(4) Colný úrad vyradí právnickú osobu alebo fyzickú osobu podľa odseku 3 z evidencie podnikov, ak

a) nedodržiava povinnosti podľa odseku 3 a výzvy colného úradu a ani uloženie pokuty neviedli k náprave,
b) jej zaniklo živnostenské oprávnenie,
c) požiada o vyradenie z evidencie podnikov
ivoliska
09.10.06,11:10
Je možné poslať Oznamenie colnému uradu o spotrebnej dani...§44 105/2007 z.z aj ELEKTRONICKY???

Odpovie mi niekto? PROSIM
Excise Duty
10.10.06,12:23
Ahojte poraďáci. Chcem sa opýtať,či som povinná požiadať o predaj spotrebiteľského balenia v daňovom voľnom obehu colný úrad? Vediem účtovníctvo reštaurácii, ktorá predáva alkohol, ktorý je rozlievaný a nie predávaný ako balenie. Lebo podľa zákona 278/2006 §44,§51f mi to nie je jasné.

Prečítaj si detailne ustanovenie § 44 ods. 3 v znení ktoré bude účinné od 1. januára 2007, máš tam jasne napísané:
..., alebo predaj alebo iný výdaj zo spotrebiteľského balenia konečnému spotrebiteľovi...
Excise Duty
10.10.06,12:26
ahojte poradaci, potrebovala by som poradit,
firma predavala alkohol a cigarety ako restauracia, sro-ka sa ale predalaa novy majitel nebude predavat ani cigy ani alkohol,co vsetko treba v tomto pripade urobit, pripadne kde a co treba odhlasit ci nahlasit, kazdy mi radi ine tak neviem

Pozri ustanovenie § 44 ods. 1 v znení, ktoré bude účinné dp 31. decembra 2006 a poriadne si prečítaj predposlednú vetu.
Excise Duty
10.10.06,12:31
Je možné poslať Oznamenie colnému uradu o spotrebnej dani...§44 105/2007 z.z aj ELEKTRONICKY???

Odpovie mi niekto? PROSIM

Ak si prečítaš ustanovenie § 44 ods. 8 v znení, ktoré bude účinné ešte do 31. decembra 2006, nájdeš tam odpoveď.
Excise Duty
10.10.06,12:36
Musí sa firma na colnom úrade registrovať, ak k 31.12.2006 zruší živnosť? Myslím, že nie. Okolie tvrdí, že áno.

Bavíme sa o povolení na predaj spotrebiteľského balenia liehu a nie o registrácii. Nie je rozhodujúce, čo hovorí okolie ale to, čo je napísané v zákone. Pozri ustanovenie § 51f ods. 13 písm. c). Ak firma k 31.12.2006 ruší živnosť, logicky ani nemôže podať žiadosť!
Gabriela Foldesiová
24.10.06,08:59
Ahojte, prosím o radu, čo mám napísať na žiadosť o povolenie na predaj "spotreb. bal. liehu" colnému úradu, keď som bistro. Som povinná pýtať od každého občianku a evidovať komu nalievam a dať im zoznam alebo čo, nie som predsa konečný spotrebiteľ. Ďakujem
betulka
24.10.06,09:06
keď podávaš mesačné hlásenie pre colný úrad, ak predávaš alkohol v SBL v predajni.. tak 1. vôbec nemusíš podávať predaj resp. výdaj liehu v SBL, ale ak chceš tak tam uvedieš konečný spotrebiteľ a narátaš celkový predaj alkoholu za celý mesiac.
ozin
26.10.06,07:47
Neviem nájsť tú žiadosť , ak je možné prepošle mi na mail žiadosť o vydanie registrácie ? Môj e-mail Arisska@post.sk, ďakujem