Štrkac
06.01.24,13:31
Originalnym DO sa neda zapnut TV. Ked TV zapnem DO z ineho TV, potom uz na originalnom DO funguju uplne vsetky funkcie normalne. Aj vypne TV.
Len zapnut TV nevie.
Co moze byt pricinou ?
jelalim
06.01.24,14:41
Väčšina diaľkových ovládaní sa dá kupiť v rovnocennom vyhotovení v cene od 5-15€. Ak je v poriadku batéria, skusíl by som neskúmať príčinu, ale objednať si nový ovládač.
duves
06.01.24,15:00
Ak si trochu zručný, tak otvoriť a prečistiť. Moje zlate dievčata to tiež doma tiež kadečím popolievali. Otvoriš, pochopíš.
Štrkac
06.01.24,15:36
precistene, vymenene nove baterie
duves
06.01.24,15:50
Nepomohlo?
Štrkac
06.01.24,16:08
prave som skusil, ze s tym DO zapnem a vypnem kazdy iny TV v byte, okrem originalu. Potom uz vsetko funguje, aj vypne TV
Taserda
08.01.24,19:29
Potom žeby bol problém v TV? Požičal by som rovnako DO preveril to.
Štrkac
08.01.24,21:15
S DO z ineho TV ho zapnem , aj vypnem. Len s originalnym DO nezapnem. Ostane funkcie uz potom vsetky funguju. Aj vypnem ho
misoft
08.01.24,21:35
Over si funkčnosť! Zapni mobil s foťákom - namier naň DO a skús "Zapnúť". Na fotáku by sa ti malo zobraziť IR svetlo z DO. Je možné, že tie kontakty (DO má pod tlačítkami vodivú gumu - http://sk.grommet-seal.com/Content/upload/201930110/201911151729565188623.jpg) - stačí malá špinka, povlak a nemusí ihneď zapnúť - nepomôže často ani keď budeš silno stláčať. Každé DO sa dá rozobrať (príklad https://ix.sk/AOpCx - všetko je skoro na jedno kopyto), prečistiť kontakty na doske (plošáku) a aj samotnú gumu), poskladať a vyskúšať.
OneUp
09.01.24,05:54
michalovsky soft: A co tak skor ako vyplodis chore dristy, precitat si upresnenie a komentare vyssie ? DO vycistil, baterie vymenil. Nefunguje power pri zapnuti, vypnut sa s rovnakym tlacitkom da. S inym DO TV zapne. A rovnako zapne iny TV s problemovym DO
steelbull
25.01.24,17:08
Dobrý deň, zaujímavá chyba. Museli by ste poskytnúť detailnejšie informácie o TV a diaľkovom, ale vychádzam z predpokladu, že stále ide ešte o klasické diaľkové (nie prémiové špecialitky) a zapnutie/vypnutie sa aktivuje rovnakým tlačidlom na DO. Mám za to, že keby bola v DO chyba, nešlo by ani vypnutie. Priklonil by som sa preto viac k chybe v TV (neoriginálne DO nemusí vysielať 100% rovnaký pokyn, ako originálne, bolo by to lepšie vyskúšať s druhým originálnym, aby ste mali istotu, čo ale rozumiem, že je asi problém). Treba možno skúsiť ešte googliť, ak ide o nejakú vadu, určite nebudete sám s rovnakým problémom.
Štrkac
25.01.24,17:28
problem je len so zapnutim TV,vypnut sa tym istym tlacitkom da. Potom uz funguje vsetky funkcie DO. Zapnu sa da s roznymi inymi DO, len s originalnym nie.Keby bola chyba v TV, nezapol by ani s inym DO
steelbull
25.01.24,19:23
áno, máte pravdu, ja ale vnímam situáciu nasledovne: Pokyn (command) z DO odosielate rovnakým tlačidlom a pre zapnutie a vypnutie je odosielaný rovnaký command a rozhodnutie, či sa TV zapne alebo vypne je na TV. Ak je zapnutá, tak sa vypne a ak je vypnutá, tak sa zapne, ale prichádzajúci command je rovnaký (platí pre prípad, že máte "staré klasické" DO, nie DO pre prémiové modely TV - tam je situácia oveľa zložitejšia). Napadla ma ale aj alternatíva, že môžete mať pravdu aj vy a to ak by pri stlačení boli odosielané 2 commandy po sebe, jeden pre zapnutie a druhý pre vypnutie a jeden z nich TV ignoruje, tým pádom by do úvahy pripadala možnosť, že kvôli elektronickej chybe v DO sa odosiela pre zapnutie nesprávny command alebo sa neodosiela žiadny a command pre vypnutie funguje správne.
Štrkac
25.01.24,19:34
Lenze s tymto , akoze " vadnym DO " zapnem, aj vypnem celkom iny TV
misoft
26.01.24,06:00
Sklapni!
OneUp
26.01.24,06:23
❤ Buďte priateľskí! ❤ Snaž sa o ohľaduplnú a konštruktívnu diskusiu
To co to si tu ty dovolujes gumeny blbecku ?
misoft
26.01.24,15:03
❤ Buďte priateľskí! ❤ A TY si? Ak ja som "gumený blbeček - tak ty "vygumovaný ťuťmák"! Aký požič - taký vráť.
OneUp
26.01.24,15:34
Sklapni debilko. A nepis dristy, kym neprecita uz napisane