janika23
09.01.24,12:09
Zdravím rada by som sa poradila s niekým kto sa rozumie online obchodovaniu ,nakoľko jedna moja známa ešte minulý rok začala obchodovať a spolupracovať online s brokerom zo spoločnosti B&B profit .Vklad ktorý doteraz vložila sa vyšplhal na sumu 4000€ dokopy avšak požadujú od nej ešte zaplatiť posledný poplatok ,ktorý je vo výške 1000€ na to aby jej bola vyplatená celá suma.Na trading účte má sumu 9000€ aj so ziskom. Čo sa týka spoločnosti nechce s nimi už spolupracovať nakoľko majú recenzie aké majú avšak kontaktuje ju vždy po čase broker s peknými slovami ako chce pomôcť a že dostane peniaze aktuálne ju kontaktoval že tie peniaze čo tam mi tak ak nezaplatí do konca týždňa tak prepadnú...Peniaze jej samozrejme chýbajú minimálne tie vložené a nie je to človek ,ktorý by mal navyše ak ma rozumiete je na invalidnom dôchodku, takže len s pomocou manžela si chcela zarobiť z domu ale bojí sa znova vkladať. Moja otázka je nakoľko má nejaké prihlasovacie údaje a podobne či je možné overiť či reálne je možné tie prostriedky vybrať a či takéto typy rôznych poplatkov keď chce človek vybrať peniaze aj sú normálnym postupom nakoľko tam dochádza ku konverzii z kryptomien na doláre a potom na eurá tak by to aj malo zmysel ale rada by som to počula od niekoho kto sa tomu rozumie. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
duves
09.01.24,11:12
No zbohom. Podla mňa, ona ani nevie na aké podmienky pristúpila. Takto to vyzera, že si všetci myslíte, že niekde vložíte tísicku a do roka z toho bude zázračných 5 tisic €. Volajte psychiatriu.
duves
09.01.24,11:30
janika23
09.01.24,11:48
Ďakujem ale toto všetko viem dokonca aj broker od nich spomínal že na českom trhu nemajú povolenie ale vo svete áno , ale moja otázka sa vzťahuje na to či si môžem sama nejako overiť to či tam reálne sú tie peniaze keďže mám jej prihlasovacie údaje a čo si všímať a čo je pri takých prevodoch normálne a čo nie ,ďakujem...
bodliak
09.01.24,13:07
Požadovať 1000 eurový poplatok na to, aby bola vyplatená celková suma 9000 je to isté, ako keď nigérijský princ potrebuje 250 USD aby vám previedol 2 milióny.
Doteraz ste prišli o 4000, ak zaplatíte poplatok, prídete o 5000.
Ale ťažko vás bude presvedčiť, že ? No tak sa presvedčíte sama.
Chobot
09.01.24,13:11
Reálne peniaze nemáš! Všetky sú uložené (v najlepšom prípade) v nejakých finančných aktívach . Ty si dala peniaze brokerovi a on ich umiestnil na trhoch. Ty ich nemáš u brokera. To nie je banka, kde by si videla cez nejaký kvázi internetbanking peniaze na účte.

Otázne je, či skutočne tie peniaze investovali do niečoho, čo tvorí nejaký výnos. V horšom prípade ide o pyramídovú hru, kde z príjmov nových investorov vyplácajú zisky tým starším.

Je vysoko neštandardné, aby vyplatenie podielu či investície podmieňovali uhradením ďalšej sumy. Toto veľmi smrdí tou pyramídou. Aj praktiky, že jej volajú, že ak nezaplatí ďalšie peniaze, tak jej investícia prepadne, sú typické pre podvodné firmy.

Ak ide o skutočné investovanie, tak v prípade, že klient požiada o výplatu investície, tak mu ju vyplatia v aktuálnej hodnote, prípadne si poplatok strhnú z vyplácanej sumy. Ale nepýtajú ďalšie peniaze.

Sa mi rozum zastavuje - ľudia tomu absolútne nerozumejú, ale naletia na sľuby vysokých výnosov. Prečo neinvestovala prostredníctvom nejakej banky, keď už chcela investovať?? To je predsa len bezpečnejšie. Ja mám nejaké malé investície v SLSP a priamo v IB vidím aktuálnu hodnotu investovaných jednotiek.

Nič si overiť nemôže, to nie je banka, kde má účet. Aj keby mali nejakú stránku, nie je problém nasimulovať nejaké obraty.

Nech už nič nezaplatí, aspoň nepríde o ďalších 1000 €. Na 90% sa môže s doteraz zaplatenými peniazmi rozlúčiť. Neverím, že jej niekedy niečo vyplatia.

A kde vo svete majú povolenia?? Však je to evidentne podvodná firma. Ešte aj trh v UK varuje pred praktikami tohto subjektu:

https://fundevity.com/bb-profit-review/

Vyzerá, že sídlo majú v UK a klientov (obete) hľadajú hlavne na SK, HU, CZ a UA.
janika23
09.01.24,14:14
Ďakujem za relevantnú odpoveď.
jslancik
09.01.24,18:01
niektoré tradingové aplikácie podmieňujú vyplatenie poskytnutého bonusu určitým množstvom obchodov a pod. ale keď čítam príbeh "kamošky", toto nebude ten prípad. žiaľ, peniaze môže akurát tak oplakať a poučiť sa, že takto obchodovanie nefunguje. takto fungujú podvody.
misoft
10.01.24,05:32
Tvoja známa už prišla o 4000€, ak zaplatí doplatok - príde aj o ten. Na svojom "účte" má 9000€ - ale sú to fiktívne peniaze - prakticky tam nemá NIČ. Zo 4000€ za rok na 9000€? Veď je to 225% zhodnotenie - to je NEREÁLNE!
duves
10.01.24,05:39
najlepšie je toto "....je na invalidnom dôchodku, takže len s pomocou manžela si chcela zarobiť z domu..."
Ludia sú tak prisprostí ako brno. No a zrejme jej až tak zle nebolo, kedže tak lahkovažne kdesi a niekomu poslala do tramtárie peniaze a čakala, že sa tam budú kotiť samé ako myši.
vicktor
10.01.24,10:03
Nepoznam tu firmu a neviem ani ci ma licenciu - opytaj sa v NBS.
Ak ma, podaj tam staznost - https://nbs.sk/dohlad-nad-financnym-trhom/ofs/informacie-pre-spotrebitelov/o-nas/riesenie-staznosti/
Ak nema, tak trestne oznamenie.

Inak nebolo by zle prestudovat zmluvu...