VladoG
11.01.24,11:17
Vie niekto o funkčnej pre Android?
1. Nuž zrejme nevieš veľa o niekoľkonásobnom pichaní do prsta, aby Si vedel koľko máš.
2. Preto som sa pýtal na funkčná!!!
ivka70
11.01.24,10:53
myslis nejaky pristroj na meranie cukru, ktory ma prepojenie na Android aplikaciu?
buchač
11.01.24,11:02
Každá aplikácia je funkčná (teda mala by byť).

No neviem, na čo slúži aplikácia, ktorá je možno aj dobrá, no na druhej strane je prešpikovaná vyskakujúcimi reklamnými oknami alebo videami ???
kopretinka
12.01.24,12:00
aplikácia ti neodoberie krv,takže pochybujem.
buchač
12.01.24,20:17
VladoG Dnes at 22:08
Dôvod: odpoveď Buchač
============================
1. Napíš zadanie normálne a nie ako laik = viď funkčnosť aplikácie.
2. Neupravuj zadanie, ale píš komentáre, na ktoré sa dá reagovať náležitou argumentáciou.
3. Čo ja viem o diabete, to nie je účelom otázky.
4. Čo sa týka aplikácií, tak aj na to ti odpoviem.
Tieto sú (podľa mňa) na dve veci :
- na nič
- na hovno
kopretinka
13.01.24,20:12
nechápeš,že žiadna aplikácia ťa nenapichne a neodoberie ti krv?
buchač
13.01.24,20:21
kopretinka (Dnes 22:12) nechápeš,že žiadna aplikácia ťa nenapichne a neodoberie ti krv?
====================
Pýtam sa pre istotu - to reaguješ na mňa ?
Lebo ak áno, tak sa neunúvaj...diabetes mám (som na inzulíne) skoro 20 rokov, snáď by som aj niečo už mal vedieť.

Moje komentáre a pripomienky majú svoj význam...viem, prečo ich tak píšem.
ivka70
14.01.24,08:01
Ak hladas nejaku aplikaciu, ktora dokaze zmerat cukor bez pridavneho zariadenia, ktore analyzuje krv, tak to ta sklamrm, taka neexistuje.
Ale su v predaji uz inteligentne hodinky, ktore porovnavacou analyzou dokážu upozorniť cloveka na zmeny stavu cukru. Nie ale merat presne.
buchač
14.01.24,09:19
Nech si hľadá, koľko len chce.
Veď ten jedinec je z toho vedľa jedna radosť.
Zadá tu akože " tému ", no tá nedáva proste nedáva význam.
Každý diabetik, ktorý si meria hladinu cukru glukomerom je v obraze a preto " otázku " vidím ako provokačnú.

Áno, sú aplikácie...a sú dokonca aj funkčné - inak by boli na nič. No samy o sebe nemajú šancu pracovať.
Tie podružné súčasti aplikácie (sledovanie BMI, tlak, jedálniček, recepty.....) sú diabetikovi v podstate na hovno.
Ono život diapacienta nie je len o sledovaní hladiny cukru a prispôsobenie si celodennej činnosti tomuto účelu...jeden by sa z toho všetkého zanedlho zbláznil.

- Aplikácie sa hodia na určité skupiny pacientov, zvyčajne sa jedná o malé deti alebo postaršejšie osoby....dôvody sú jasné.
- Nie všetky glukomery sú však kompatibilné s aplikáciou = nedajú sa pripojiť (napríklad aj ten môj).
- Samozrejmosťou aplikácie je aj pravidelná aktualizácia...
- Áno...existujú aplikácie bez pichania do prsta, ALE na druhej strane je potrebné umiestniť na telo senzor...

Vývoj ide dopredu, to je fakt...dokonca sa píše, že cez aplikácie sa dajú zdieľať dáta a lekár si pozrie všetky údaje cez PC.
No už ich vidím, ako nadšene sa vrhajú s do práce, keď nestíhajú bežné vyšetrenia, ktoré sú oveľa kvalitnejšie ako nejaká hlúpa aplikácia.
kopretinka
14.01.24,19:47
nereagujem na teba,ty nehladaš aplikaciu
kopretinka
14.01.24,19:51
kamarátka to má,že má senzor,ktorý jej stále meria a odosiela údaje k diabetologičke,lenže to má napichnuté v sebe,neviem čo henten chce akú apku
buchač
14.01.24,20:13
kopretinka (Dnes 21:51) kamarátka to má,že má senzor,...
==================
- Sú jedinci, ktorí nevedia rozoznať príznaky (hlavne) hypoglykémie alebo ich ani nemusia mať, prípadne hypo príde náhle a bez varovných signálov a nepríjemné stavy sú na svete.
- Starší ľudia si svoj stav ani veľmi nepripustia, môžu aj podceniť.
- Deti sú na tom trochu inak...v zápale hry si neuvedomia, že hladina cukru im pohybom klesne a tým pádom si koledujú. Ak sa niečo udeje, tak rodič je informovaný a môže podniknúť náležité kroky.
- Takže v týchto prípadoch je aplikácia aj opodstatnená, no u bežného diabetika veľmi nie ... aspoň podľa mňa.