kejsy22
11.01.24,12:12
Dobrý deň, vypisujem pre zamestnanca potvrdenie o výške príjmu zo závislej činnosti pre banku (z dôvodu, že si ide brať úver) a chcem sa poradiť - pokiaľ chcú v tlačive čistý príjem za jednotlivé mesiace, má to byť bez príspevku na stravovanie a bez príspevku na dopravu? Oba príspevky dostáva do výplaty a nepodliehajú daňovým a odvodovým povinnostiam. Ďakujem za pomoc
duves
11.01.24,12:53
Áno, len to čo podieha odvodovým povinnostiam
duves
11.01.24,12:53
Inak, ak je to príjem overitelny cez konektor SP, tak nechapem, prečo to ta banka pýta.
misoft
11.01.24,14:23
Mnohé nechápeš.... mnohé inštitúcie, úrady vyžadujú "papieriky", "papiere", "potvrdenia" aj vtedy, ak si to vedia zistiť sami, alebo dokonca je to ich povinnosť zo zákona... zostal im zvyk "buzerovať" občana, klienta.
kejsy22
12.01.24,07:30
ďakujem za odpoveď. Nebola som si istá, lebo v niektorých reportoch mi do čistého príjmu ráta všetko a v niektorých nie
duves
12.01.24,07:33
Príspevok na stravovanie nie je príjem, je to davka určena zakonom. Nie je to zložka mzdy. Ak je príspevok na dopravu tiež legislatívne určeny, nie je to zložka mzdy.
kopretinka
12.01.24,12:02
v živote odo mňa nikde nechceli potvrdenie,všetko si našli cez sociálku
duves
12.01.24,12:53
áno, len príjmy overitelne v SP. Potom je špecialna časť zamestnancov v služobnych pomeroch, to by mali byť tí, čo majú pravo nosiť zbran z titulu ich prac.naplne (policajti, vojaci. SIS-kari...atd) a nie sú to automaticky všetci čo tam pracujú, pretože mnohú sú tam ako civilní zamestnanci a ich príjem je overitelný v SP.
Negoce
12.01.24,12:54
Duves, existuje aj iný , nezdaniteľný, resp. oslobodený príjem zamestnanca, ktorý nepatrí do VZ (diéty, cestovné) a existujú bankové domy , ktoré vedia i taký príjem brať do úvahy......
duves
12.01.24,12:58
Diety sa akceptuju aj v banke, kde pracujem. Robím s tym. je to však len do určitej výšky. Diety však nie je klasicke stravné. Takže ta stovka a niečo, čo ludia dostavaju v prvy prac.den, to príjem nie je.