CasperMilan
11.01.24,17:43
Prosím vás za akých podmienok môžem požičať firemné nákladné vozidlo známemu na prevoz materiálu na stavbu ? Dakujem
buchač
11.01.24,17:06
CasperMilan
Členom od 26.08.09
https://www.porada.sk/member.php?u=143259

...a je to jasné, že o čo ide.
Martuk
11.01.24,17:11
ty si majitelom auta ako konatel resp. vlastnik firmy? Ak ano, tak by si to mal vediet. Ak nie, tak to ani neskusaj, pretoze si riskujes o riadny pruser (kradez auta, veskera nahrada skody a pod.)
CasperMilan
11.01.24,17:26
?
CasperMilan
11.01.24,17:27
Ano som konatel firmy, takze da sa to alebo nie ? Dakujem
Martuk
11.01.24,17:36
to si co za konatela, ked toto nevies? No boha. Takze asi takto: so znamym sa dohodnes na tom, kolko ti da na palivo, odkedy dokedy moze mat auto pozicane a pripadne ako mieni a ci bude ochotny riesit prusery (pokuta, nehoda a pod.). Chran nas satan pred takymito podnikatelmi. Ako mozes podnikat a zarabat, ked nevies zakladne veci?
CasperMilan
11.01.24,17:40
Takze musi byt spisana dohoda o zapozicani auta ? Je problem komunikovat slusne , bez nadavok ? Dakujem
Martuk
11.01.24,17:44
to podnikas 1. den a uplne prvy krat? co tak pouzit uja gugla? Mozes pozicat ustne, na dobre slovo, alebo pisomne, kde treba specifikovat vsetky detaily. Co myslis, ktora varianta je lepsia?
CasperMilan
11.01.24,17:44
Nevenujem sa doprave ale výrobe a na rozvoz vyrobkov pouzivame vlastne auta.
Martuk
11.01.24,17:44
1. alebo 2.?
CasperMilan
11.01.24,17:46
Vedeli by ste mi poslat nejaky oskaz lebo som na googli nic konkretne nenasiel, jesine pozicanie auta zamestnancovi . Dakujem
Martuk
11.01.24,17:52
vlastne alebo firemne? sa ti to nejak pletie. Kurna, tak s nim spis dohodu o zapozicani (ked nevies, co tam ma byt, tak sa porad s pravnikom, ja ti to tu vypisovat nebudem), alebo nech si znamy pozicia auto z pozicovne a mas pokoj. V pozicovni mu vsetko vysvetlia.
CasperMilan
11.01.24,18:07
Dakujem za radu ved vas nikto neprosi o vypisovanie odpisali ste sam a dobrovolne . Stranka sa vola porada takze si sem ludia chodia po bud po radu alebu chcu niekomu poradit. Vy ste tu koli comu ? Dakujem
Ps som pekar so sieťou pekarni a cca 700 zamestnancami, snad nemusim mat prehlad o vsetko? Ak sa ma sused spyta ci si moze sem tam pozicat nakladne auto nepoletim s tým za pravnikom.
Dufal som ze najdem niekoho inteligentneho na porade.
Martuk
11.01.24,18:15
ntvl ja som ti poradil normalne.
bodliak
11.01.24,18:39
Ide o to, že miesto odpovede (ktorú nepoznáš) lustruješ ako frustrovaný eštébák.
buchač
11.01.24,19:01
bodliak (Dnes 20:39) Ide o to, že miesto odpovede (ktorú nepoznáš) lustruješ ako frustrovaný eštébák.
====================
1. Ide o to, že ty - podliačik - si jedno neskutočné hovado.
Len tu sliediš, podyebuješ a urážaš...no nič normálne nedáš.

2. Ide o to, že ty - Casper - si len ďalší falošný nick niekoho, kto tu má tých nickov viacero.
Je totiž nenormálne, ak sa niekto registruje na fórum a je v nečinnosti bez príspevku toľko rokov.

3. Ide o to, že ak ty - Casper - si (ako vravíš konateľ), tak veľký súhlas s Martukom.
Konateľ o ničom, ak nevie ani len Google používať a nájsť si vzor príslušnej zmluvy.

4. Keď ty - Casper - nevieš, čo máš robiť, tak nepožičiavaj auto.
Alebo ho požičaj...ale ak k niečomu dôjde, tak sa nečuduj.

P.S.:
Pre vás obidvoch - mudrlantov - snáď len poznámka.
Pred dvoma mesiacmi som mal požičanú dodávku na prevoz materiálu.
Čo myslíte ... čo som asi podpísal ???
Blachsus
11.01.24,19:47
mas na mysli falosne alternicky Liptak, wilby, redjohn ?
veronikasad
12.01.24,05:53
Predpokladám, že sused nie je tvoj zamestnanec, aby si požičanie auta na súkromné účely mohol nazvať zamestnaneckým benefitom a auto, ktoré chces požičiavať, používaš na prepravu pekárenských výrobkov.

Ak sa chces vyhnúť problémom s hygienou (UVZ), auto po použití určite nebude stačiť pozametať... Chcel si pomôcť susedovi, ale radšej mu doporuc, aby si na príležitostnú prepravu stavebného materiálu objednal auto z firmy, ktorá ich na tento účel prenajíma.
Nie je od veci ani upozornenie poradakov na zodpovednosť za prip.skodu spôsobenú neopravnenou osobou.
bodliak
12.01.24,06:42
iba si potvrdil, že si frustrovaný zbytočný eštébák
buchač
12.01.24,06:57
Blá, blá, blá....vieš aj niečo iné ?
Aj tak nikdy nič neporadíš....tak čo s takým dilinom.
Vezmi radšej poriadny kus silného povrazu a choď sa už konečne obesiť...

Ako je Casper zbytočný konateľ, tak ty si rovnako zbytočný (podľa profilu vraj) riaditeľ. Takých blbečkov je na svete habadej...:D :D :D
pavol54
12.01.24,07:21
S autom určeným na prepravu nebalených potravín(pečivo) by som to radšej ani len neskúšal.
Dnes stavebniny s radosťou dopravia odberateľovi tovar až do domu.
Na druhej strane na občasnú prepravu materiálu(okrem vlastného) nepotrebuješ mať živnostenské oprávnenie.
v každom prípade vodič auta musí mať pracovný vzťah s majiteľom vozidla a byť vybavený patričnými dokladmi
veronikasad
12.01.24,07:26
Pavol, tu zrejme ide o zapozicanie vozidla bez vodiča firmy...
Ak by išlo o vozidlo s vodičom a preprava vyfakturovana a vozidlo sa nepoužíva na prepravu pekárenských výrobkov, nevidím žiadny problém.
buchač
12.01.24,07:55
pavol54 (Dnes 09:21)
v každom prípade vodič auta musí mať pracovný vzťah s majiteľom vozidla
====================
Amen...
Teraz sa už len rozhodnúť, či má jeden nad takýmto názorom plakať alebo sa smiať.
pavol54
12.01.24,10:23
veronika preto som to napísal hned v prvej vete
pavol54
12.01.24,10:32
len dovtedy kým nespraví vodič nehodu a následky znáša majiteľ vozidla a ešte niečo o subjektívnej zodpovednosti majiteľa vozidla
veronikasad
12.01.24,10:36
Juraj, neplač... Ak má firma v predmete podnikania prenájom motorových vozidiel, platia iné pravidlá. Toto nie je taký prípad...
buchač
12.01.24,10:52
Na tými blbosťami je škoda čo i len slzu pustiť...a od rehotu mám svalovku na bruchu z tých chujovín, čo tu čítam...
;) :D :D :D
Nandrolon
19.01.24,07:16
Počuj, tvoje NONSTOP mínuskovanie ti kompenzuje tvoj NONSTOP ovisnutý penis?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))