Gong
05.10.06,12:06
Ahoj potrebujem sa uistiť ako to je s kalendárnymi dnami vo výkazoch SP a ZP. Kalendárne dni to znamená dni za celý mesiac. Napr. zamestnanec odpracoval 15 prac. dní, 2 dni sviatky a 4 dni dovolenky, čiže do výkazu mu uvediem 30 kalendárnych dní? Platí to aj v SP a ZP. Ja som doteraz vo výkazoch uvádzala len odpracované dni, čo mám s tými vykazami teraz robiť?
danusi
05.10.06,10:43
Ja by som urobila opravné výkazy, nakoľko tieto dni budú zamestnancom čo sa týka SP chýbať na dôchodok. Čo sa týka ZP, tá bude na konci roka nahánať zamestnancov, aby si doplatili rozdiel týchto dní.
Gong
10.10.06,09:01
Dakujem ti za radu,
ale mám ešte dotaz, aj ked sú zle napísané kal. dni za minulý rok. Mám tam poslať opravné výkazy? Nemám sa najprv spojiť s pracovníčkami SP a ZP. Alebo stačí ak pošlem opravné výkazy so sprievodným listom?
ďakujem
Gong
10.10.06,12:04
takže nikto mi nevie poradiť?
monnica
10.10.06,12:11
Zavolaj tam a nech ti poradia a ak nie tak pošli opravné so sprievodným listom.
Marína
10.10.06,12:15
Opravné výkazy podaj a pre istotu napíš v sprievodnom liste, kvôli čomu ich podávaš. Je totiž dosť možné, že v ZP počet dní nahodili správne. Nepodaj len do podateľne, ale informuj sa priamo na oddelení. Možno bude lepšie, ak sa najprv poinformuješ v ZP, ako sú výkazy nahodené do softu a dohodneš sa čo a ako. Ak ich majú v spise zamestnávateľa a nie v archíve, možno ich budeš môcť opraviť priamo na mieste.