vicktor
23.01.24,12:04
Som pozvany na oslavu zivotneho jubilea damy v najlepsom veku.
Trapim sa s vyberom darceka.
Hladam na nete a pod zadanim "darcek pre zenu" dostavam aj take nezmyselne ponuky ako suprava piv z celeho sveta, kosacka na travnik, hrncek a pod.
Napokon som dospel k zaveru, ze sperk snad bude vhodny, a ked sa nebude chciet paradit, da to dcere alebo vnucke, ale vec sa zachova na desatrocia ak nie naveky na rozdiel od piva. :)
Firma k sperku priklada aj certifikat pravosti, ale takych si spekulant moze narobit spustu.
Tak na zaver zopakujem otázku - Poznáte firmu / e-shop Šperky?
https://sperky-eshop.sk/informacie/4-o-nas

P.S.
nic nebude
Manzelka to rezolutne zamietla, ze vraj zlato ma dostat od manžela, nie od pribuzneho v tretom rade.
Dakujem za reakcie.
veronikasad
23.01.24,11:07
Nepoznám, šperk z eshopu by som nikdy nekupovala. Niet nad osobnú návštevu klenotnictva
janulka5595
23.01.24,11:13
Objednávala som od nich pravidelne zopár rokov dozadu, ako jediní mali široký výber dámskych prsteňov z titánu a chirurgickej ocele.
Spokojnosť
vicktor
23.01.24,11:16
Dakujem, a co ten certifikat, je doveryhodny?
Overila si niekedy pravost puncu?
lujza.j
23.01.24,11:30
Neviem čo si si vyhliadol...ja som kuk iba orientačne...napr.prvé prstene gramaž...ani nie gram...
Negoce
23.01.24,11:40
Lujza: Krátky slovník slovenského jazyka
gramáž -e ž. tech. hmotnosť látky vyjadrená v gramoch: dodržať pri balení g.
buchač
23.01.24,11:56
Tak veru....
lujza.j
23.01.24,11:59
To su starosti...to je všetko...?
Chobot
23.01.24,12:18
Neviem, aký drahý zlatý šperk chceš kúpiť, ale asi to nebude v tisíckach €. Preto by som sa nebál nakúpiť aj cez e-shop. Tento má dobré recenzie:

https://obchody.heureka.sk/sperky-eshop-sk/recenze/overene

Neverím, že by si takýto e-shop dovolil dávať falošný punc na nie zlaté výrobky.

A ako si predstavuješ overenie pravosti puncu? Rýdzosť zlata dokáže overiť len iný zlatník pomocou kameňa a kyseliny. To si asi nikto nebude od zlatníka overovať, či je zlato takej rýdzosti, aký má punc.
buchač
23.01.24,12:53
Nandrolon
23.01.24,14:31
Kupoval som už viacero šperkov, aj som dal vyrobiť prsteň /diamantový s briliantovým výbrusom/, ktorý som si sám navrhol. Krásny, masívny zlatý prívesok v tvare srdiečka som na doporučenie niekoho z tohto fóra kúpil na korai.sk . Bol som spokojný. Osobne preferujem konkrétne veci, takže sa mi nepáčia tie "novodobé", pol gramové šperky, ideálne z bieleho zlata, ktoré sú na nerozoznanie od striebra za pár eur... Keď chcem zlatý šperk, tak nechcem, aby vypadal ako strieborný, má to logiku.
Nandrolon
23.01.24,14:32
Nie každý to až tak prežívame. Dá sa vybrať aj pohodlne na nete. :-))