pipiskova81
24.01.24,11:08
Dobrý deň. Prosím dohodárka, ktorá poberá rodičovský má odvádzať všetky odvody? a napr. ak v decembri nič neodrobila, prečo mi vo výkaze nazdravotnej poistovni vyhadzuje, že ona musí uhradiť minimálne odvody?
Ďakujem
Negoce
24.01.24,10:13
oznámila , že má aj iného platiteľ ZP ,(myslím štát), akým programom robíte mzdy? máte niečo nesprávne nastavené......
ako organizácia neplatíte žiadne poistenie keď dohodárka nepracovala.
pipiskova81
24.01.24,11:49
No nijak to oficiálne neoznámila,žiadnym tlačivom..len teda povedala, že je na rodičovskom.Takže chápem správne, že matky ktoré pracuju na dohody popri rodičovskej, tak neodvádzaju žiadne odvody? ani ZP ani SP? ... To viem, že ked nepracovala, tak nie je z čoho odvádzať,ale žial v výkaze pre ZP mi vyhadzuje, že zamestnanec musí nejaké minimálne odvody zaplatiť...
Negoce
24.01.24,11:52
akým programom robíte mzdy? máte niečo nesprávne nastavené......
si mzdárka?
kn-alka
24.01.24,12:02
pipiskova81 - nechápeš správne, matky na rodičovskom takisto odvádzajú odvody, len nedoplácajú do minimálneho odvodu, nakoľko sú aj poistencami štátu

niekde v nastaveniach mzdového programu máš chybu
Negoce
24.01.24,12:05
Jarka, ja chápem......
kn-alka
24.01.24,12:21
... to bolo pre pipiskovú .... nadarmo kliknem, že odpovedám na jej koment :D
avalik
24.01.24,17:55
O uplatnení výnimky z minimálneho preddavku na ZP zamestnanec informuje zamestnávateľa predložením vyhlásenia -formulár dostupný na stránke MZ SR.

Dohodári sa do ZP prihlasujú len na dni, za ktoré majú príjem. Ak v decembri nepracovala, tak ju v decembri nemôžeš mať prihlásenú.