dygova
24.01.24,15:01
Prosím vás je tu niekto kto by mi vedel pozrieť pracovnú zmluvu? potrebujem poradiť.niekto kto sa vyzná v zmluvách a zákonoch.
Chobot
24.01.24,14:10
A čo konkrétne potrebuješ vedieť? Niečo sa ti na nej nezdá?
dygova
24.01.24,14:15
Veľa veci sa mi na nej nezdá..odišla som z práce.zmluva s s.r.o.Vykon práce mám na sk ale pracovala som v Nemecku.Nezaplatena dovolenka ani stravné za pol roka.Potrebujem tu zmluvu pozrieť či som mala na to nárok a či si ho zo zákona môžem uplatniť.
veronikasad
24.01.24,14:55
Prečo to riešiš teraz - po odchode z práce a nie pri podpise zmluvy ?
Na porade sa radí verejne, ak chceš, zamaž osobné údaje a prilož PZ na poradu.
avalik
24.01.24,17:48
Choď rovno na inšpektorát práce, vezmi so sebou pracovnú zmluvu, výplatné pásky a všetky doklady, ktoré preukazujú, že ťa zamestnávateľ vyslal pracovať do DE a že si tam pracovala.
dygova
24.01.24,21:41
Vyplatne pásky nikdy nikomu nedal.Jedine čo každý má je výpis z účtu kam chodila mzda.A nikto sa nevie ani dostať k páskam.Kolegyni dokonca sťahoval vyše roka vraj exekúcie..v zapoctovom liste však má napísané že nemala žiadne zrážky zo mzdy.A ti ktorí mali exekúcie doteraz nevedia kam a čo stahovali.Nikdy nikto nevidel žiaden doklad.Dovolenku nemal nikdy nikto zaplatenú a o stravnom ani nehovorím.To dokonca nieje ani v zmluve.A na to všetko ma každý v zmluve že pracuje na sk ale môže byť vyslaný do Rakúska alebo Nemecka.Zmluvy dávajú podpisovať až na mieste a samozrejme iné povedané ina realita
dygova
24.01.24,21:44
Ak mi niekto poradí ako vložím pracovnú zmluvu