Klaraxx
24.01.24,17:38
ahojte,potrebovala by som pomôcť ohľadom DP. mam zmluvu o podani vykonu, nema povahu umeleckeho diela medzi FO a PO. FO si má sama uhradiť daň aj odvody. Teraz ma FO požiadala o spracovanie DP - prepokladam že potrebujem aj doklady o uhrade odvodov ZP a tak isto aj SP + zmluvy s uvedenou sumou odmeny. Do ZP sa musela prihlásiť sama a SP je už tiež povinná platiť odvody z príjmu na dané mesiace, či? Podavam DP typu B pod RČ FO? dakujem za pomoc. doteraz som spracovavala iba Z-cov s dokladom potvrdni o prijme.
veronikasad
24.01.24,17:25
Je registrovaná na daňovom úrade?
Klaraxx
24.01.24,18:46
Ja si myslím že nie je, trochu horšia komunikácia. Na DU sa mala registrovať kvôli príjmu alebo živnosť? Viete má poprípade odkázať na FS info? Od toho závisia aj odvody alebo tie mala riešiť sama automaticky?
veronikasad
24.01.24,19:22
čoho sa týka tá zmluvy o podaní výkonu ? Ide o slobodné povolanie ?
veronikasad
24.01.24,19:24
Daňový bonus môže poberať len pri príjmoch podľa § 5 a 6. Pokial nie je registrovaná na DU, zrejme pôjde o príjem podla § 8, pri ktorom si nemôže uplatniť NČZD ani nárok na daňový bonus.
Klaraxx
24.01.24,19:42
Je to o podaní výkonu fyzickou osobou, výroba a použitie audiovizuálnych záznamov pre TV
Klaraxx
24.01.24,19:47
Podľa toho čo pozerám § 3 zákona č.455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní tak cinnosti bod d) činnosti pre rozhlasové a televízne vysielanie je slobodná činnosť. ☹️
veronikasad
24.01.24,20:57
O akú sumu príjmu sa jedná ? Počkaj s vyplnením DP, pošli ju so zmluvou na daňový úrad, nech sa ide dodatočne zaregistrovať (bude to s pokutou)
Klaraxx
25.01.24,06:44
Je to 6tis Eur spolu, podľa toho čo som čítala tak pri slobodnom je potrebná aj registrácia na statistickom. Vedia ju nasmerovať na daňovom či ten druh môže zaradiť do slobodného?