Elisabeth09
25.01.24,17:41
Dobrý večer , chcela by som dať okamžitú výpoveď .Zmluvu mám spracovanú na 50 %z minimálnej mzdy ..podľa zákona je 2 mesačná výpovedná doba ..môžem sa jej nejako vyhnúť a dať výpoveď okamžitú ?
Tweety
25.01.24,16:45
V ZP pojem okamžitá výpoveď nie je. Doplň viac údajov. Nie si v skúšobnej dobe? Lebo ak si, PP môžeš skončiť kedykoľvek. Ak nie si, tak len výpoveďou alebo Dohodou.
veronikasad
25.01.24,16:56
Odkedy trvá pracovný pomer? Aký týždenný fond pracovného času máš dohodnutý v pracovnej zmluve?
Elisabeth09
25.01.24,17:14
V ZP pojem okamžitá výpoveď nie je. Doplň viac údajov. Nie si v skúšobnej dobe? Lebo ak si, PP môžeš skončiť kedykoľvek. Ak nie si, tak len výpoveďou alebo Dohodou.
Nie som v skúšobnej dobe , bohužiaľ . Pracujem samozrejme viac ako na zmlúve a chcem s tým skončiť čo najskôr , najlepšie danným dňom, je to možné ? Ako ?
veronikasad
25.01.24,17:17
Mzdu za nadčas ti vypláca kes mimo vyplatnej pásky?
Tweety
25.01.24,17:19
Podaj si žiadosť o skončenie PP podľa §60. Ak s ňou nebude zamestnávateľ súhlasiť, PP bude trvať aj naďalej. Budeš musieť dať výpoveď podľa §67.
veronikasad
25.01.24,18:33
Priložila si pracovnú zmluvu, v čom vidíš problém? Druh práce si zamazala, takže sa nedá posúdiť či zodpovedá náročnosti 2.stupna. Výkon práce máš 20 hod.tyzdenne. Ak robíš viac, zbytok by si mala mať preplatene ako nadčas.
Elisabeth09
25.01.24,19:46
Podaj si žiadosť o skončenie PP podľa §60. Ak s ňou nebude zamestnávateľ súhlasiť, PP bude trvať aj naďalej. Budeš musieť dať výpoveď podľa §67.
Áno , samozrejme , ako to dnešní podnikatelia robia , ostatné je na ruku
Elisabeth09
25.01.24,19:48
Priložila si pracovnú zmluvu, v čom vidíš problém? Druh práce si zamazala, takže sa nedá posúdiť či zodpovedá náročnosti 2.stupna. Výkon práce máš 20 hod.tyzdenne. Ak robíš viac, zbytok by si mala mať preplatene ako nadčas.V poriadku , ja sa pýtam aké sú podmienky na okamžitú výpoveď drahá Pani , viem , čo som podpísala a vy zase dobre viete , že to takto nefunguje ! Pýtam sa na dôvody , kedy môžem dať okamžitú výpoveď
Elisabeth09
25.01.24,19:51
Priložila si pracovnú zmluvu, v čom vidíš problém? Druh práce si zamazala, takže sa nedá posúdiť či zodpovedá náročnosti 2.stupna. Výkon práce máš 20 hod.tyzdenne. Ak robíš viac, zbytok by si mala mať preplatene ako nadčas.V poriadku , ja sa pýtam aké sú podmienky na okamžitú výpoveď drahá Pani , viem , čo som podpísala a vy zase dobre viete , že to takto nefunguje ! Pýtam sa na dôvody , kedy môžem dať okamžitú výpoveď
A neviem o tom , že sme si potykali , tak Vás poprosim o úctu ..ja chcem radu, nie životné bodovanie .A ak chcete urážať a vyvyšovat sa , tam hore potom ..dobre ?
ivka70
25.01.24,19:53
Zakonnik prace
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.
(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.
(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
Elisabeth09
25.01.24,19:57
Zakonnik prace
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.
(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.
(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
Ďakujem pekne ❤️jedna slušná odpoved a pomoc..
ivka70
25.01.24,20:00
Zakonnik prace
§ 69
.... .
Ďakujem pekne ❤️jedna slušná odpoved a pomoc..
Vsetci ti tu odpovedali velmi velmi slusne, to skor tvoje reakcie na odpovede su nevhodne. Skus sa nad tym zamysliet.
veronikasad
25.01.24,21:38
Priložila si pracovnú zmluvu, v čom vidíš problém? Druh práce si zamazala, takže sa nedá posúdiť či zodpovedá náročnosti 2.stupna. Výkon práce máš 20 hod.tyzdenne. Ak robíš viac, zbytok by si mala mať preplatene ako nadčas.V poriadku , ja sa pýtam aké sú podmienky na okamžitú výpoveď drahá Pani , viem , čo som podpísala a vy zase dobre viete , že to takto nefunguje ! Pýtam sa na dôvody , kedy môžem dať okamžitú výpoveď
A neviem o tom , že sme si potykali , tak Vás poprosim o úctu ..ja chcem radu, nie životné bodovanie .A ak chcete urážať a vyvyšovat sa , tam hore potom ..dobre ???? Za dobrotu na zebrotu, milá pani alebo slečna... Ste na internetovej stránke porada.sk, kde si všetci tykame a spolu vieme viac, nie v bezplatnej právnickej kancelárií. Kde v mojej odpovedi vidíte náznak urážok alebo ponižovania?
§ 69, ktorý vám priložila Ivka si ľahko vygooglite a prečítate v zákonníku práce, ale aby okamžite skončenie pracovného pomeru bolo platné, k tomu ste poskytli malo informácií. A len tie som žiadala doplniť, aby som vám mohla odpovedat...