yvica
26.01.24,10:33
prosím vás do schránky na fin.správe mi prišlo nejaké upozornenie, keď kliknem stiahnuť celú štruktúru zásielky stiahne ale keď otvorím je xml formát, čiže neviem to prečítať, ako sa to dá otvoriť aby som zistila obsah? ďakujem
red john
26.01.24,09:40
Postup na otvorenie XML súboru:

Uložte súbor vo formáte XML na disk svojho počítača.
Otvorte tabuľkovú aplikáciu (napr. MS Excel).
Kliknite v menu na „Súbor → Otvoriť“ a v spodnej časti otvoreného okna v riadku označenom ako „Súbory typu“ nastavte možnosť „Všetky súbory“. Tým sa v ponuke na otvorenie súboru zobrazí aj súbor vo formáte XML.
Kliknite na súbor, ktorý sa má otvoriť, a potom kliknite na tlačidlo s názvom „Otvoriť“.

Po otvorení súboru môžete tento súbor uložiť vo formáte používanom aplikáciou (napr. XLS) a ďalej s ním pracovať ako s bežným xls súborom.
tigy
26.01.24,10:21
Ak je to xml formát, tak to bude podľa mňa niečo na dopĺňanie do formuláru... nejde o to predvyplnené daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, čo rozposielali?
ivka70
26.01.24,10:38
treba to otvorit priamo vo formulari na stranke DS, ktory to ma vyplnat ....
neovmt
27.01.24,18:53
Mne dosiel vcera softwarning "Upozornenie k vystavovaniu a predkladaniu správnych tlačív k dani z príjmov zo závislej činnosti".

Otvara sa to cez d.viewer, nie je to zasielka co sa importuje do nejakeho danoveho formulara ako napr. predvyplnene danove k vozidlu. Vnutri boli realne ale len kryptograficke podpisy + ta SoWA zasielka s popisom (aj to dokonca len ako SoWaZasielka XML a v nej nic ine len ten popis, ziadny detail). Nechapem preco to poslali, preposlal som to uctovnikom (ale mam podozrenie ze upozornuju na nove tlacivo Prehlad o zrazenych preddavkoch... 2024)
avalik
27.01.24,20:44
finančnä správa nezasiela xml dokumenty na otváranie v exceli či xml editoroch,
sú to súbory na import do štrukturovaného formulára na vyplnenie daňového priznania k dani z motorových vozidiel na stránke finančnej správy
avalik
27.01.24,20:51
veď tam píšu o čo ide

UPOZORNENIE K VYSTAVOVANIU A PREDKLADANIU SPRÁVNYCH TLAČÍV K DANI Z PRÍJMOV ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI

a keď to otvoríš, tak

Obsah správy:


Vážený klient,
dovoľujeme si Vám dať do pozornosti nové vzory tlačív k dani z príjmov zo závislej činnosti, ktoré Finančné riaditeľstvo SR zverejnilo na svojom webovom sídle.
Bližšie informácie nájdete v priloženom linku:
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Elektronicke_sluzby/Elektronicka_komunikacia/SoWa/2024/SoWa_2024_083.html

Vaša finančná správa


keď klikneš na ten link v správe, otvorí ti nové okno, a tam:

Vážený klient,

Finančná správa Vám dáva do pozornosti nové vzory tlačív k dani z príjmov zo závislej činnosti.

Vo Finančnom spravodajcovi pre rok 2023 v príspevku č. 31 [.zip; 1,20 MB; nové okno] bolo zverejnené Oznámenie Ministerstva financií SR č. MF/013999/2023-721 o určení vzorov tlačív podľa zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákona o dani z príjmov“) v súvislosti s príjmami zo závislej činnosti. ....


alebo to je predvyplnené DzMV a tam si stiahneš xml do PC a nahráš do formulára na FS
yvica
28.01.24,14:52
to viem, že ked je predviplnené natahnem do toho formulára, ale toto je upozornenie k novým tlačivám, mám tam aj upozornenie k dani z MV a neviem to prečítať. ďakujem
yvica
28.01.24,18:01
ale mám tam: Upozornenie k predpísaným preddavkom na DzMV . dám stiahnuť kompletnú štruktúru zásielky a je to xml a neviem to prečítať.
avalik
28.01.24,20:51
k preddavkom? nie predvyplnené DPDZMV?

hore nad stiahnutím štruktúry čo je napísané? je tam nejaká príloha s uvedením formátu a vpravo lupa? tam klikni a stiahni
alebo je len v texte správy link ... a na ten musíš kliknúť

prípadne mi pošli do ss text obsahu správy