jovexxx
26.01.24,16:47
Reklamujem po 2 týždňoch používania v známom elektro reťazci kávovar.
Vyhotovili sme na ňom presne podľa inštrukcii v návode cca 10 káv zo zrnkovej kávy a 1 kávu mletú /je tam aj taká možnosť/.
Dostali sme vyrozumenie zo servisu spolu s fotodokumentáciou že v kávovare je vo varnej jednotke značné množstvo zaschnutého cukru!!!
Pritom sme do kávovaru cukor nedávali ..neviem koho by to aj napadlo...
Mám podozrenie a som o tom presvedčený že kávovar nebol nový resp.vratený a následne znovu predaný nám ako nový!!!
Počul som že takéto praktiky sú bežné..
Je to síce tvrdenie proti tvrdeniu ale som si istý že cukor sa do kávovaru nemal ako dostať.
Navyše je varná jednotka mechanicky zlomená akoby ju niekto uz nasilu vyťahoval...
Tiež sa mi zdalo že pri prevádzke kávovar divne hučí..
Reklamacia bola zamietnutá oprava vyčíslena na 190 Eur...
Ako ďalej postupovať?
Ďakujem za trpezlivosť pri čítaní a za radu.
OneUp
26.01.24,16:08
Aku zavadu ma kavovar ? Co je napisane v reklamacnom protokole predajne pri preberani kavovaru na reklamaciu ?
jovexxx
26.01.24,17:02
Pre protokol si pôjdem na buduci týždeň
Volali z predajne že reklamacia je zamietnutá
nakoľko je vo varnej jednotke zapečeny cukor a oprava by stála 190 eur s čim som nesúhlasil...
Ale presné vyjadrenie budem mať až v budúcom týzdni .
jovexxx
26.01.24,17:03
Preto sa do predu pýtam ako postupovať.
OneUp
26.01.24,17:06
mna zaujima protokol z predajne pri preberani kavovaru na reklamaciu
jovexxx
26.01.24,17:16
OK ako nahle ho budem mat budem rad za radu
OneUp
26.01.24,17:22
Protokol o prebrati kavovaru na reklamaciu ti predajna bola povinna dat pri prebrati kavovaru na reklamaciu
jovexxx
26.01.24,17:37
Jasne pochopil o co ide
Je tam napisane ze
Na kavovare svieti vystrazny signal.Pri vizualnej kontrole na predajni zistena porucha varnej jednotky.Neda sa vytiahnut.
OneUp
26.01.24,17:56
a zapeceny cukor nevideli ? Co sa neda vytiahnut ?
jovexxx
26.01.24,19:12
Nie pri prvej obhliadke na predajni cukor nevideli az ked sa im to podarilo rozobrat v servise.. sam som z toho sokovany..ze co tam vlastne nasli
OneUp
26.01.24,21:17
Co na kavovare nefunguje ? Vies do zadania temy prilozit fotografie ?
jovexxx
27.01.24,07:22
Pridavam foto v podporovanom formate a aj tak sa to nedá...pokusim sa v praci na pocítaci- pridat fotky
OneUp
27.01.24,10:16
co na kavovare nefunguje ?
jovexxx
27.01.24,10:37
Pri zapnutí je neprimerane hlucný - ťaha akokeby vodu ale nasledne na to sa vypne ...a ďalej nefunguje svieti len vystrazný trojuholnik..Cize je plne nefunkcný.
Zrejme sa budem musieť obratit na znalca a dokazať ze danu zavadu sme mi pri 10 kavach nespósobili...
OneUp
27.01.24,11:13
Akoze nejaky "cukor" uplne znefunkcnil kavovar po 10 kavach ? A teraz k tym praktikam. Mas pravdu, je to tak. Aktualne riesim reklamaciu mobilu v Datarte.V preberacom protokole - pouzivany, bez zjavnych poskodeni. Poslali ho do servisu . Zaver - neuznana reklamacia, mechanicke poskodenie.
Ta banda sa spolci so servisami a ti im vystavuju "odborne" posudenie podla ich predstav
Reklamaciu za 190 € by musel zaplatit predavajuci. Takto supnu servisu 50 € a su v pluse 140 €.
Nezavisly znalec by bola dobra moznost, no nie je to lacne. Ak vyhras, znalca zaplati predajna, ak prehras ty.
Ja to posielam ako podnet na kontrolu Slovenskej obchodnej inspekcii
jovexxx
27.01.24,11:25
Obchodna inspekcia s tym nič nrms vcera som to konzultoval priamo s SOI.Oni kontrol7ju len zákonne veci a dodrzania lehôt...to je všetko...
Ja som o tom presvedčený ze ten kávovar už niekto mal a vratil ho napr..cez e - schop
Vyskusali spraviť jednu kavu fungoval - aj ked hučal ale nikoho nenapadlo skontrolovať varnu jednotku a tak ho supli do predajne...
Tak to to he podľa mňa
Pokial viem bezne sa to robí
Žial nie su páky na to ako to dokázať.
Jedine ten znalec...
pavol54
27.01.24,12:24
aj dvaja znalci môžu by s rôznymi závermi. Uvediem príklad: slovdekra znalec na autá našiel 32 závad na novom aute, znalec ktorého si platil predajca nenašiel nič. kto vyhral? Na súd sa nechodí hľadať pravda ale vyhrávať. čo myslíš kto je silnejší pes, sieť alebo ty?
kopretinka
27.01.24,15:26
ako ti pomôže znalec? Ak je tam zapečený cukor,tak znalec nezistí,kedy sa to stalo,čiže neurčí,či si to spôsobil ty alebo predchádzajúci zákazník.Tam by bolo iné treba.......vyzistiť,ako bol ten kávovar evidovaný na sklade,či šiel von zo skladu a či tam bol znova vrátený a potom predaný tebe.....podľa mńa má každý kus nejaké svoje číslo.....
OneUp
27.01.24,16:05
Mas pocit, ze ho pustia ' vyzistit " ?
Jarka 1
27.01.24,17:03
Bolo aj také, keď na novom kávovare nešlo dobre vytiahnuť nádobku na vodu. Potom kupujúci zistil, že tam bolo veľa vodného kameňa. Takže predajcovia zákazníkov obabrávajú ako sa dá. Ten kávovar už musel byť používaný.
ivka70
27.01.24,17:23
Ten kavovar nebol originál zabalený, ked ti prišiel? Alebo si kupoval rozbaleny tovar?
kopretinka
27.01.24,18:36
ja som len napísala,ako by to šlo zistiť........
kopretinka
27.01.24,18:46
prvý kávovar som vrátila,lebo na ňom bolo urobených viac ako 5000 káv....podľa počítadla.Evidentne tá elektronika v ňom bola na hovno už od novoty.Druhý som reklamovala za pol roka 2x,tiež bolo pokazené ovládanie,po druhej reklamácii mi vrátili peniaze.Teraz mám tretí,a nejde na ňom nastaviť teplota a má slabý tlak...........
jovexxx
27.01.24,21:07
Čo je original zabalený? To že je prelepená krabica a tovar je vo folii?Nikdy nie je šanca zistiť či už nebol rozbalený.
A neviem či obchod dá nahliadnuť od nákupu až po predaj - asi ťazko.
Tak isto na to nemá páky ani SOI - pýtal som sa.
Oni len kontrolujú zakonné lehoty a pod.
Ja len chcem aby ľudia vedeli že treba si na kamennej predajni dať odskúšať aj baterky.
Je to prakticky nedokazateľné ale myslím že este s tým počitadlom by sa to dalo...možno zistiť.
No neviem uvidím- budem rád za každú radu...
A tak isto nazov reťazcu ...pokiaľ nemám niečo v rukách ťažko je zverejňovať o koho ide aby sa to nejako neotočilo proti mne.
Na druhej strane ako posledné to určite spravím a zverejním nech aspoň moji známy vedia kde netreba chodiť po darčeky.
Počul som že takéto praktiky sa bežne robia - tovar príde z e-schopu a bachne sa do predajne...
Niekto sa neunúval ani skontrolovať ci vôbec je vyčistený /všade sú predsa- len ľudia/
On síce 10 káv spravil ale potom "prdol" celkom.
A zdalo sa mi na začiatku že neprimerane huči..
Tak či onak - každá rada dobra díky.
ivka70
28.01.24,07:02
Original zabaleny ma nielen foliu a nenarusene povodne balenie, ale aj folie a nejake oddelovace vo vnutri proti poskodeniu pri transporte.
Kazdopadne, ak sprava zo servisu bude, ze je poskodeny cukrom a si si 200% isty, ze sa to nemohlo stat u vas, mozes dat spravit aj ty znalecky posudok, ktory by mal zistit kedy a ako k poskodeniu doslo.
Napadlo mi este, ci ten 'cukor' nemoze byt nejsky rozmrveny plast, ktory tam nemal byt a zadrel po tych 10.pouzitiach nieco.
misoft
28.01.24,07:10
Pokiaľ ti ho obchod predával ako "nový" - reklamácia môže byť zamietnutá do 12 mesiacov len na základe ODBORNÉHO posudku! Vyjadrenia servisu nie sú odborným posudkom. Za ďalšie, pokiaľ sa chyba vyskytne do 6 mesiacov od kúpy - považuje sa to za výrobnú chybu.
Ak to bol použitý a prebalený výrobok - tak obchod sa chcel obohatiť - to sa zistí práve na základe odborného posudku (nie vyjadrenia servisu!) a vtedy SOI už do toho vstupuje. A) Nedodržanie pravidiel reklamácie (nie doby - PRAVIDIEL - posudok) a za B) nekalá obchodná praktika (predaj použitého ako nové - klamanie zákazníka, nesplnenie oznamovacej povinnosti predajcu o výrobku) a neoprávnené obohatenie (plná cena miesto zľavy za použitý a vrátený tovar). Zákon na ochranu spotrebiteľa https://ix.sk/qPe21 §3, §4, §7, §11 a hlavne §18, §18a
OneUp
28.01.24,07:19
Reklamovat nieco na Slovensku je strata casu a nervov. Na nete som nasiel viac ako 10 stranok, na ktorych su tisice negativnych hodnoteni Datartu. Podal som reklamaciu na Slovenskej Poste, kde sa mi tratia zasielky zo zahranicia. Vzdy ked ich na hranici preberie Posta do prepravy. Reklamaciu zamietli, vraj zasielku na postovom urade nenasli. Nikdy sa mi nestratila zasielka prepravovana kuriermi .
Podal som aj 3 reklamacie Aliexpressu. V prvej mi zasielka dlho nedochadzala. Opytali sa, ci chcem vratit peniaze, alebo opakovanu zasielku.Dal som zopakovat. O 10 dni mi balicek prisiel, o 15 dni dalsi. Hanbil som sa ako panna po prvykrat. Ospravedlnil som sa im a opytal sa ako to doriesime. Odpoved, nebudeme to uz dramatizovat a akokolvek riesit. Pekny den . Dalsia reklamacia bola, ked sa mi tovar pokazil. Poziadali ma o kratke video, ze tovar je vadny. Poslali mi novy, ani vracat vadny som nemusel.Tretia reklamacia bola bateria z robotickeho vysavaca .Poslali obratom novu
Pre objektivnost uvediem aj pozitivnu reklamaciu na Slovensku. Pred troma rokmi na Alze ponukali "pouzivanu " Babetu na baterie so zlavou 200 €. Mala nabehanych 10 km a prvy majitel ju vratil,lebo sa mu nezmestila do maleho vytahu. Kupil som ju a mal v garazi. Olovena bateria vsak bola tazka / 19 kg / a unavovalo ma nosit ju nabijat po 45 km. Napisal som, ze chcem Babetu vratit bez dovodu do 14 dni. Odpisali mi okamzite. Mam ju vratit v ktorejkolvek predajni , alebo poslu auto. Na predajni neboli ziadne problemy, peniaze mi vratili do 5 dni na ucet. O tri tyzdne sa Babeta objavila znova ako pouzivana s dalsou zlavou o 200 € / spolu 400 € /. Uz som sa hanbil tam ist znova. Po niekolkych dnoch ma napadlo, ze ju kupim v inej predajni Alza a za usetrene peniaze vymenim tazku baterie za bateriu Lion. Zial predali ju
faro1
28.01.24,08:13
Praktiky predajcov sú rôzne... Je aj možnosť že predmetný kávovar bol v čase predaja použitý, nedá sa to úplne vylúčiť. Pri kúpe si treba všímať či je obal výrobku nepoškodený a neprelepovaný lepiacou páskou. Kartónová krabica je prelepená naspodu lepiacou páskou a tak isto aj navrchu je prelepená lepiacou páskou. Porovnaním spodku s vrchom je vidieť či na vrchnej časti je nejaká odlišnosť, napr. iný druh lepiacej pásky, prípadne vidieť pôvodnú a na nej ďalšiu pásku...Výrobok ako taký je zabalený v priesvitnej fólii, niekedy aj v jednom bode je prelepená kúskom priesvitnej lepiacej pásky. Ja si obal výrobku takto prezerám a tak isto nekupujem posledný kus.
------------------------------------------------------------------------------------
Pochybujem, že internetový predajca vráti peniaze za vrátený tovar v akom stave si ty tovar reklamoval a následne ho predal tebe v kamenne predajni.
Píšeš že si pripravil cca 10 káv zo zrnkovej kávy a 1 kávu z mletej. Pozornosť by som zvýšil pri tej jednej káve pripravenej z mletej. Tu je možnosť poškodiť kávovar tým, že sa nasype mletá káva do vypnutého prístroja a tým sa môže káva rozsypať vo vnútri prístroja. Je to v manuáli... Možno ste nepochopili manuál pri použití kávy mletej, kde sa môže pripraviť len jedna porcia a v rámci toho ste použili:
https://www.nescafe.com/sk/kavy/3in1-classic
Cukor z tejto kávy dokonale zalepí varnú nádobu, resp. piest je nepohyblivý a tým pádom v poruche. Je to citlivá súčiastka pri ktorej niektorí výrobcovia dodávajú spolu s kávovarom aj mazivo a v rámci intervalov cca 2 mesiace je treba piest premazať.
Nemáš možnosť dokázať že ti predajca predal použitý tovar. Už pri príprave prvej kávy sa cukor skaramelizuje a znefunkční piest. Ty ale píšeš že si pripravil cca 10 káv zo zrnkovej a 1 z mletej.....Čo nie je akosi možné.
jovexxx
28.01.24,08:26
Nevedel som ze v mletej káve je cukor to som ešte nepočul.
Prave pri príprave mletej kavy sa stroj znefukčnil...
A postuupovali sme presne podľa návodu - s prilozenou odmerkou na mletú kávu.
OneUp
28.01.24,09:01
Ja by som sa nepustal do vopred prehrateho boja Zaschnuty cukor nemoze byt az taky problem vycistit. Pustil by som sa do opravy. Ked si netrufas, zver ho nejakemu kutilovi
jovexxx
28.01.24,09:02
Myslím že veľmi záleží od prístupu..v jednom servise povedali že aj tak nechápu ...pretože vačšinou sa výrobcovia a autorizované servisy aspoň pri kávovaroch stavajú k tomu tak že sa v rámci dobrého mena snažia závadu odstrániť.
jovexxx
28.01.24,09:12
Neviem prečo mi nejdú hodiť fotky..
ono ani nejde o ten cukor ako o to že celá tá posuvná časť kde je ten dávkovač je ulomená...v tom je problém..
Neviem ako je to možné že som tých desať káv spravil...ale som si istý že cukor tam nikto nedával...
pokúsim sa ešte nahrať tie fotky zo servisu
kopretinka
28.01.24,09:19
na hlavnej stránke v náhlade otázky fotky vidím,ale keď rozkliknem ,tak tu nič nie je.....už sa objavili
jovexxx
28.01.24,09:25
Podarilo sa mi nahrať fotky zo servisu...
sú na začiatku dúfam že sú vidieť.
Je toto možné pri cca.desiatich kávach ?
A čo tá ulomená časť?
Proste ako je toto možné pri novom kávovare bez nasypania cukru.
faro1
28.01.24,09:53
Je možné, že fotografie neboli zhotovené z poruchy tvojho kávovaru , ale iného rovnakého typu. Na fotografii je vidieť skaramelizovaný cukor.
OneUp
28.01.24,10:12
Skaramelizovany cukor sa bez problemov rozpusti zaliatim horucou vodou. Tolko karamelu sa nemohlo vytvorit za 2 tyzdne
jovexxx
28.01.24,10:28
...a čo tá ulomená časť?
veď to je tvrdý materiál...je možné že by sa to ulomilo.
Pri preberaní tovaru na reklamáciu to nešlo už ani vytiahnuť von...Uprimne ja som ani nevedel že sa tam tá nejaká varná jednotka dá vytiahnúť.
Veď ja túto celú diskusiu neriešim preto že ako s tým vybabrať ale pre to ,ako sa mám brániť.
Keď vám povedia do telefónu že oprava vychádza 190 Eur a musím si ju zaplatiť lebo ste tam nasypal cukor tak asi by to každého naštvalo keď sme tam cukor nedávali.
OneUp
28.01.24,10:35
Kavovar je zjavne vymeneny. Porovnat vyrobne cislo kavovaru s udajmi od kavovaru
kopretinka
28.01.24,11:33
karamel sa nerozpustí,keď ho obleješ horúcou vodou,musí sa variť s tou vodou.Alebo nechať ponorené vo vode nejaký čas,určite len obliatie nestačí.
OneUp
28.01.24,11:44
Ved zaliat a nechat, kym sa nerozpusti
kopretinka
28.01.24,12:06
ak to je úplne celé z plastu,tak by to mohlo fungovať,len on píše,že tam je aj niečo zlomené