Janik555
28.01.24,00:23
Dobrý deň,
pred dvoma rokmi som kupil auto, spisala sa kupno predajna zmluva, na predavajuceho som tlacil aby auto odhlasil aby som mohol prihlasit na svoje meno, neurobil tak, teda aspon o tom neviem ci tak urobil kedže uplne odstavil komunikaciu so mnou ako s kupujucim. Doklady mam vsetky ja, na aute skoncila STK, lenže auto nemozem ani zošrotovat kedze je potrebné aby to urobil majitel, ktory je stale predavajuci . Je dost možne, ze za neplatnu stk pride pokuta. Kto z nas bude musiet to uhradit alebo sa vyhnut tomu aby som mal tu povinnost uhradit takuto pokutu. Ďakujem
Taserda
28.01.24,02:47
Pokutu uhradiť bude musieť majiteľ auta. Na jeho adresu aj dôjde. Do prepisu budú chodiť pokuty majiteľovi na ktorého je zaregistrované. Možno už pár pokút aj dostal ak si niekde porušil dopravné predpisy a nezastavili Ťa na mieste. Kvôli takýmto prípadom by malo byť v jeho záujme prepis vykonať.
marleau
28.01.24,06:33
ak ide do šrotu, narob mu pokuty, nech si zapamätá
ivka70
28.01.24,07:04
Pokutu za STK, EK platí majitel auta.
Ak vsak budes jazdit v aute bez platnej STK a EK a zastavi ta hliadka, tu pokutu platíš ty.
Chobot
28.01.24,11:05
Ja tomu nerozumiem - predá auto a nemá záujem to doriešiť. Ja som tiež kupoval teraz auto, dokonca bez STK, EK. Predávajúci mi dal splnomocnenie a všetko som vybavil ja. Auto som hneď po prepise dočasne odhlásil, takže ani len PZP som nemusel uzatvárať. PZP mal len pôvodný majiteľ.

Skús mu napísať, nech ti pošle splnomocnenie, že to vybavíš.