Daduľa
05.10.06,13:32
Prosím Vas, poradte co dalej, FO SZČO účtujúca v Podvojnom účtovníctve, v tomto roku k 31.12.2006 bude mat asi predpokladaný obrat 45 mil SK.
FO zo zákona nemusí mat vykony audit, no neviem co si myslite vy, mal by si ho dat urobit? NO ani zasoby neúčtuje A sposobom, ale B, vedie podrobnú evidenciu skladu a vsetko ako má byt!
Co myslite vy, poradte na co by nemal zabudnut a co by mal splnat ake podmienky???
prosim poradte!
Dakujem.
ormika
05.10.06,11:49
Prosím Vas, poradte co dalej, FO SZČO účtujúca v Podvojnom účtovníctve, v tomto roku k 31.12.2006 bude mat asi predpokladaný obrat 45 mil SK.
FO zo zákona nemusí mat vykony audit, no neviem co si myslite vy, mal by si ho dat urobit? NO ani zasoby neúčtuje A sposobom, ale B, vedie podrobnú evidenciu skladu a vsetko ako má byt!
Co myslite vy, poradte na co by nemal zabudnut a co by mal splnat ake podmienky???
prosim poradte!
Dakujem.
Ahoj Daduľa, FO-podnikateľ aj keď vedie podvojné účtovníctvo, tak nie je povinná si dať urobiť audit, hoci spĺňa určité podmienky. Ale ak chce, tak si audit môže dať urobiť. Je to dobré aj pre teba, aspoň budeš vedieť, že máš na 100 % dobre zaúčtované doklady.
ormika
05.10.06,11:51
A pri obrate 10 mil Sk a viac za rok 2006 musí byť mesačný platca DPH.
Daduľa
05.10.06,11:55
Platca DPH je uz davno, no len neviem, ak by sme to dali auditorovi pozriet, ci by to zobral, ked vedieme skladove zasoby sposobom B aj ine veci, ktore nesplnaju kryteria poziadaviek pre audit. CO myslis??
Zatial dakujem!
ormika
05.10.06,12:01
Platca DPH je uz davno, no len neviem, ak by sme to dali auditorovi pozriet, ci by to zobral, ked vedieme skladove zasoby sposobom B aj ine veci, ktore nesplnaju kryteria poziadaviek pre audit. CO myslis??
Zatial dakujem!
Daduľa, tak to sa musíš spýtať auditora či vám zaudituje účtovníctvo. Je to dohoda dvoch strán. Ja mám presne to isté ako ty. FO SZČO vedie PÚ spôsobom B, a ešte k tomu je to aj čerpačka, tak ako to máš ty. Audit sme si dali urobiť pre spokojnosť že je všetko OK.
Daduľa
06.10.06,05:53
A prosím Ta kolko Vas ten audit stal? Mohla by si mi niekoho odporucit?? Odkial si?
Este by som ta poprosila, v akom účtovnom programe účtujes?, Ja mam zatial len MRP, no vidim ze by som potrebovala nieco lepsie, nevedela by si mi poradit?? Alebo aj niekto iny. Doporucte nieco!!
Dakujem.
ormika
06.10.06,14:25
A prosím Ta kolko Vas ten audit stal? Mohla by si mi niekoho odporucit?? Odkial si?
Este by som ta poprosila, v akom účtovnom programe účtujes?, Ja mam zatial len MRP, no vidim ze by som potrebovala nieco lepsie, nevedela by si mi poradit?? Alebo aj niekto iny. Doporucte nieco!!
Dakujem.
Daduľa, cena za audit záleží od mnohých faktorov, takže si len treba nájsť audítora a dohodnúť sa s ním. Aký soft kúpiť? Tu na porade je veľmi veľa o softoch písané, treba len pohľadať :) .
ivako
06.10.06,16:16
Ak si dáš urobiť audit a nemáš ho povinný, bude to pre teba nedaňový náklad. Mali sme kontrolu na FO podnikateľa, ktorý mal obrať vyšší než tvoj, takže sme si vo vlastnom záujme dali urobiť audit a kontrola nám to vyhodila z nákladov.