icequeen
30.01.24,12:13
Citala som, ze v BA je niekolko zachytnych parkovisk, kde mozem odstavit auto a potom sa pohybovat po meste MHD.

Zaujimalo by ma parkovanie v okoli Zlatych pieskov - udajne jedno take parkovisko je parkovisko Tesco a druhe sa buduje?

Ma niekto s tymto skusenosti? To fakt len tak si necham auto na tyzden pred Tescom? Predpokladam, ze taketo P+R parkoviska nie su strazene, nie je to raj pre zlodejov potom?

Dakujem za kazde info.
Chobot
30.01.24,12:05
Auto môžeš odparkovať kdekoľvek, kde nie je platená zóna. Ja napr. používam občas parkovisko pod mostom Lanfranconi. Alebo keď som išiel do Prahy na 3 dni na služobku, tak som auto odparkoval na Dúbravskej ceste vedľa Patrónky a 2 zastávky som išiel na hlavnú stanicu autobusom.

Parkovisko pri Tescu na Zlatých pieskoch nie je spoplatnené. Rovnako ako napr. parkovisko pod OC Galériou (Tesco Lamač), tiež tam môže nechať človek auto aj týždeň.

Či je to raj pre zlodejov? Keď nenecháš viditeľne nič cenné v aute, prečo by sa ti mali do neho vlámať. Autorádiá už nie sú tak v móde a autá sú dostatočne zabezpečené, aby si ho len tak niekto "požičal" a zajazdil si v ňom.
icequeen
30.01.24,16:35
dakujem, no ide mi hlavne o bezpecne odstavenie vozidla na tyzden, aby som sa neobavala, ci sa mu nieco stane. Ludia su vselijaki, ked vidia auto bez pohnutia dlhsiu dobu, mozu zacat spekulovat, ale mozno som len pesimistka. Lebo mozem sice parkovat v ulickach kde mam prechodny pobyt, ale tam nie je vzdy miesto a domacim sa to moc nepaci. Preto hladam idealne riesenie, pridem do BA, zaparkujem a cely tyzden sa pohybujem MHD. V piatok idem k autu a cestujem domooov. Tak by to malo aj fungovat.
ivka70
30.01.24,17:21
Ved tak to funguje. Auto ti totiz mozu ukradnut aj kdekolvek na ulici ci verejnom parkovisku.
Ale ak ide o zachytne parkoviska, nie su urcene na dlhodobe odkladanie aut. Napr. pri cintorine Vrakuna je parkovanie obmedzene na 22 hodin denne, nesmie sa tam parkovat tusim od 1 do 3, kedze ho zacali pouzivat na dlhodobe parkovanie obyvatelia s PaaS parkovacou politikou. Na druhej strane je pod kamerovym systemom, co nie su vsetky P+R parkoviska.
https://paas.sk/zachytne-parkoviska/
Pri tvojom sposobe vyuzivania auta je asi jednoduchsie vyuzit na cestovanie do BA vlak alebo autobus.
icequeen
31.01.24,08:12
ja som citala, ze Vallova politika P+R je hlavne pre cezpolnych, co pridu do BA, nechaju tam auto a dalej sa premavaju MHD. Ak to chcu nejak casovo obmedzovat, tak to nema samozrejem vyznam, potom bude clovek parkovat kade tade v ulickach, co je proti logike. Autobus ani vlak od nas nechodi do BA, jedine zlozite prestupy a dlhe casy, co by som nestihla ani do prace ani domov.
ivka70
31.01.24,08:19
Ano ,pre tych, co pridu rano, odparkuju auto , vozia sa MHD do centra a vecer zasa odidu.
Ale to, co pises, ze tam chces tyzden nechat auto, to velky zmysle nema.
Kazdopadne su aj P+R parkoviska (ako to na Zlatych Pieskoch), ktore nemaju casove obmedzenie.