jana87
29.11.04,11:53
Existuje nejaký predpis, ktorý prikazuje viesť nejakú evidenciu členov občianskeho združenia? Sme občianske združenie a členov evidujeme len na internetovej stránke, no neviem, či to stačí a nepodarilo sa mi vyhľadať predpisy, ktoré by takúto povinnosť ukladali. Ďalej sa chcem spýtať, či treba nejakú zmluvu medzi združením a členom na to, aby nám uhradili členský príspevok. Treba členom po uhradení príspevku vystaviť nejaké potvrdenie? Viem, že tých otázok je dosť, ale prosím, poraďte mi. Ďakujem.
Nike
29.11.04,10:56
Priamo zmluvu s členom netreba, ale musíte mať stanovy kde musí byť okrem iného aj výška čl. príspevku. Ked zaplatí samozrejme musíš vystaviť príjmový pokladničný doklad so všetkými náležitosťami. Aké účto vediete.
Nike
29.11.04,10:57
Čo sa týka členov, neviem či to niečo predpisuje, ale ligicky, ste občianske združenie tak by ste mali vedieť kto je členom a koľko čl príspevkov by si mala vybrať.
tibor
29.11.04,12:25
pripadá mi to, akoby si začínala len s občanským združením. Každé združenie musí mať svoje Stanovy, ktoré si musela dať zaregistrovať. v týchto Stanovách si musíš Ty určiť všetky potrebné normatívy, podľa ktorých sa musíš riadiť. podľa zákona musia byť minimálne traja, ktorí založia OZ - teda sú v prípravnom výbore. ostatné si Ty určíš Poriadku či priamo máš v Stanovách a dodržuješ to:
1. neviem o nijakom inom predpise a ani o čísle, ktoré by bolo uvedené niekde okrem čísla 3, ktoré je potrebné na založenie OZ.
2. každé OZ musí niekoho oslovovať a teda niečo robiť - a to niekto sú asi členovia či čo - ako sa často stretávajú čo robia a podobne - to je všetko v Stanovách.
3. netreba nijakú zmluvu o úhradách ročných či podobnom. proste na nejakej schôdze - "výročnej" trebárs a schváli činnosť za jeden rok a prijmú sa rozhodnutia do budúceho a medzi nimi aj výška poplatku na tento rok ako aj možnosť splátok a podobne.
4. netreba im dávať žiadne potvrdenie.