Jata
05.10.06,14:12
Ahojte poraďáci...
posledné dva týždne začal daňový úrad rozposielať pozdravy na 2.000,- Sk za oneskorene poslané štvrťročné prehľady (počnúc 1.q.2004)
Nakoľko v mojom prípade boli tieto tlačivá nulové, vysporiadala som akurát daňový bonus... nevenovala som im dostatočnú dôležitosť (čo už teraz samozrejme ľutujem).
Vie mi niekto prosím poradiť ako najbližšie dve výplaty nevenovať daňovému úradu?:(
veeeľmi ďakujem za pomoc
Tweety
05.10.06,12:18
Ahojte poraďáci...
posledné dva týždne začal daňový úrad rozposielať pozdravy na 2.000,- Sk za oneskorene poslané štvrťročné prehľady (počnúc 1.q.2004)
Nakoľko v mojom prípade boli tieto tlačivá nulové, vysporiadala som akurát daňový bonus... nevenovala som im dostatočnú dôležitosť (čo už teraz samozrejme ľutujem).
Vie mi niekto prosím poradiť ako najbližšie dve výplaty nevenovať daňovému úradu?:(
veeeľmi ďakujem za pomoc
Po ukončení kvartálu do 30. dní zaslať na DÚ tento prehľad.
AHA
05.10.06,12:20
Neexistuje nato pomoc. Dokonca aj keď som mala lístok od doporučenej pošty
aj tak mi to neuznali a to som im to naozaj posielala len to stratili
ormika
05.10.06,12:32
Neexistuje nato pomoc. Dokonca aj keď som mala lístok od doporučenej pošty
aj tak mi to neuznali a to som im to naozaj posielala len to stratili
Preto kto môže, nech ide na všetky inštitúcie osobne a dá si všetky kópie odovzdaných dokladov potvrdiť. Ja už som si tak zachránila pokutu, ktorú DÚ uložil, no žiaľ pre nich, som od nich mala na kópii pečiatku o prevzatí.
abel
05.10.06,13:23
Vie mi niekto prosím poradiť ako najbližšie dve výplaty nevenovať daňovému úradu?:(
veeeľmi ďakujem za pomoc Skús pozrieť túto tému, hlavne príspevok 18 http://www.porada.sk/t30531-p2-pokuta-za-nepodanie-tvrronho-prehadu.html
Melnick
05.10.06,15:23
Je to kruté,ale najlepšiu radu Ti dala hneď v prvom príspevku Tweety.:)
marcelaStanakova
05.10.06,15:51
Mali sme jedného zamestnanca skončil pracovný pomer treba odovzadť nulový prehľad?
Paula
05.10.06,15:57
Mali sme jedného zamestnanca skončil pracovný pomer treba odovzadť nulový prehľad?

Ak ste mali daného zamestnanca ešte v konkrétnom kvartáli, tak treba. A ak už neplánujete mať iného, potom to oznámte svojmu DÚ, aby ste prehľady s nulami nemuseli posielať.
Melnick
05.10.06,15:59
Mali sme jedného zamestnanca skončil pracovný pomer treba odovzadť nulový prehľad?

Prehľad sa dáva 1x Q,čiže v mesiacoch keď pracoval budú kolonky vyplnené a v mesiaci,keď už nepracoval budú nuly. A keďže ste prestali mať zamestnancov,nahlásiš -písomne na DÚ zmeny a výkazy ďalej neposlielaš. Ja vždy odovzdám ,ešte jeden nulový po nahlásených zmenách. Čo človek neurobí pre pokoj v rodine.;)