martinke89
04.02.24,16:01
Prevadzkujem cesku zivnost uz 6 rokov a vsetky odvody platim tam. Nezijem tam, ale na svk. Nedavno som sa dozvedel, ze mal som podavat danove priznanie aj na svk lebo som obcan SR. Doteraz som o tom ani netusil. Neviem, ci danovy urad ma informaciu o tom, ze som mal platit dan. Je to vobec mozne? Za min rok uz podam danove aj na svk.
ivka70
04.02.24,17:41
V tomto pripade sa da presne aplikovat: neznalost zakona neospravedlnuje. Danovy urad ta moze vyzvat na podanie danoveho priznania za predchadzajuce roky, tusim 20 rokov.
Pokuta za nepodane DP je 30 az 16000 eur.
Asi by si sa mal poradit s danovym poradcom a tie DP dodatocne podat.
martinke89
04.02.24,18:21
Dakujem za informaciu. Len by ma zaujimalo, ako ma moze vyzvat urad na podanie priznania? Ci to len tak vyzyvaju obcanov, resp ako vedia o prijme ludi pracujucich v zahranici. Nemate nejaky kontakt na danoveho poradcu?
Negoce
04.02.24,19:20
ivka70
05.02.24,05:45
Ano, len tak mozu vyzvat kohokolvek, aby podal danove priznanie. V takom pripade je potrebne podat aj nulove DP, ak ziadne prijmy v danom roku neboli. Ale to nie je tvoj pripad, ty si prijmy mal .. v zahranici. Ale ako danovy rezident SR (asi si si nezmenil rezidenturu), si mal na Slovensku podavat DP z celosvetovych prijmov.