Palox
04.02.24,19:10
V niektorých článkoch som sa dočítal, že po splnení podmienok, teda odpracovať 730 dní v priebehu 4 rokov a platení odvodov ma výsluhový dôchodca nárok na podporu v nezamestnanosti, v iných článkoch, že nemá nárok, tak teda neviem na com som, či mám ísť na úrad práce alebo nie. Chcel by som si to vyjasniť s odborníkmi.
Negoce
04.02.24,18:31
pozri si , či si mal zo mzdy zrážené poistenie v nezamestnnaosti ako zamestnanec,....
Palox
04.02.24,18:41
Samozrejme, že mi strhavali 1 percento, ved práve preto ak n nárok prečo mám platiť, ale u nás je všetko možné
red john
04.02.24,18:54
Ak už ste dosiahli dôchodkový vek a poberáte predčasný alebo štandardný starobný dôchodok, nárok na dávku v nezamestnanosti už nevzniká. Rovnako je to aj u invalidného dôchodcu. Výnimku tvorí výsluhový dôchodca, ktorý môže poberať dávku v nezamestnanosti a aj výsluhový dôchodok. Uvidíme, či možnosť súbehu s podporou v nezamestnanosti bude aj v roku 2025. Informácia o tom, že by sa to malo meniť momentálne nie je.
https://www.podporavnezamestnanosti.sk/narok.php
veronikasad
04.02.24,19:19
kolko máš rokov ? Poberáš len výsluhový dôchodok, alebo aj riadny starobný dôchodok po dovršení dôchodkového veku zo SP?
veronikasad
04.02.24,20:59
Trošku poopravim autora článku. Nárok na dávku v nezamestnanosti nemá poberateľ inv.dochodku nad 70%, poberatelia ID 41-70%, ak splnia ostatne podmienky, môžu dávku v nezam.poberat v súbehu s ID.